Prezydent ratyfikował traktaty dotyczące wejścia Szwecji i Finlandii do NATO
29.07.2022 22:55

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Prezydent Andrzej Duda ratyfikował w piątek traktaty dotyczące akcesji Szwecji i Finlandii do Sojuszu Północnoatlantyckiego - poinformowała w piątek PAP prezydencka minister Małgorzata Paprocka.
"Pan prezydent ratyfikował dziś protokoły dotyczące akcesji Szwecji i Finlandii do NATO" - przekazała PAP minister w KPRP.
22 lipca prezydent podpisał ustawy upoważniające go do ratyfikacji akcesji obu krajów do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Dwa dni wcześniej ustawy przyjął Senat, a 7 lipca - Sejm.
W odpowiedzi na rosyjską inwazję zbrojną na Ukrainę Szwecja i Finlandia w połowie maja złożyły formalne wnioski o przyjęcie ich w skład NATO. Na początku lipca ambasadorowie krajów NATO podpisali protokoły akcesyjne Finlandii i Szwecji w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli w obecności fińskiego ministra spraw zagranicznych Pekki Haavisto i szefowej szwedzkiej dyplomacji Ann Linde.(PAP)
Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka
sdd/ ann/
PAP
Komentarzy: 0
Data publikacji: 29.07.2022 22:55
Źródło: PAP
Prof. Romuald Szeremietiew: Sprawdzian Trumpa wypadł dla sojuszników USA fatalnie!
19.03.2026 08:30
Blokada cieśniny Ormuz. USA poradzą sobie bez Europy, ale czy Europa poradzi sobie bez USA?
17.03.2026 20:48

Komentarzy: 0
Apel prezydenta Donald Trump o wsparcie dla operacji w rejonie Cieśnina Ormuz spotkał się z chłodną reakcją Europy. W tle rośnie napięcie wokół konfliktu z Iran i pytania o przyszłość współpracy w ramach NATO oraz bezpieczeństwo energetyczne kontynentu.
Czytaj więcej
Trump wściekły na NATO: Popełnia bardzo głupi błąd
17.03.2026 17:19

Komentarzy: 0
– NATO popełnia bardzo głupi błąd. Od dawna mówiłem: wiecie, ciekawe, czy NATO kiedykolwiek by nam pomogło. Więc to była wielka próba – powiedział we wtorek prezydent USA Donald Trump odnosząc się do sytuacji na Bliskim Wschodzie.
Czytaj więcej
„Szwecja rozważy opuszczenie unii energetycznej, jeśli polityka KE nie ulegnie zmianie”
17.03.2026 16:06
Polski generał dostał ważne stanowisko w NATO
17.03.2026 07:07


