Trzaskowski straszy, że rozwiąże Marsz Powstania Warszawskiego

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skomentował uroczystości z okazji rocznicy wybuchu Powstanie Warszawskiego. Polityk był dosadny w swoich słowach.
Rafał Trzaskowski Trzaskowski straszy, że rozwiąże Marsz Powstania Warszawskiego
Rafał Trzaskowski / PAP/Radek Pietruszka

– To nie jest dzień na manifestowanie swoich poglądów – powiedział włodarz miasta.

Od kilku lat w stolicy odbywa się marsz w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1944. Organizuje go Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości", Roty Niepodległości, a także Straż Narodowa.

Przypomnijmy, że 1 sierpnia wydarzenie rozpocznie się na rondzie Romana Dmowskiego o godz. 17, czyli „Godzinie W".

Zgodnie z orzeczeniem Sądu Apelacyjnego w Warszawie Marsz Powstania nie ma statusu wydarzenia cyklicznego.

W ocenie inicjatorów tegoroczny marsz za pomocą działań prawnych próbuje zablokować Rafał Trzaskowski, jak również stołeczny ratusz. 

Prezes „Marszu Niepodległości" Robert Bąkiewicz uspokaja jednak, że wydarzenie dojdzie do skutku.

–  Nasze doświadczenie pokazuje, że Trzaskowski jest nam w stanie przeszkadzać, układając betonowe zapory na trasach marszu. Zgadzając się jednak na zgromadzenie obniża jego bezpieczeństwo. Próbuje zmieniać trasy Marszu. Szuka jakichś formalnych przyczyn, żeby tego typu zgromadzenia się nie odbywały. Ale chcę powiedzieć, że Marsz i tak się odbędzie, ponieważ mamy zgłoszony w zwykłym trybie wniosek o zgromadzenie. I 1 sierpnia, jak co roku, spotkamy się na rondzie Dmowskiego i tam zaczniemy, po hymnie, przemarsz w stronę placu Krasińskich – mówił Bąkiewicz w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.


Rafał Trzaskowski w czasie sobotnich uroczystości użył mocnych słów: – To nie jest dzień na manifestowanie swoich poglądów – tak o planowanym 1 sierpnia przez narodowców marszu Powstania Warszawskiego mówi prezydent stolicy. Jak zapowiada, jeśli pojawią się nieodpowiednie hasła, będziemy wnosić o jego rozwiązanie – czytamy na Twitterze. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe