"Hucpa neonazistów". Polityk PO o... Marszu Powstania Warszawskiego

Środowiska liberalne i lewicowe od lat mówią o "odebraniu patriotyzmu prawicy". Problem w tym, że niczego w tym zakresie nie robią, wydaje się, że pojęcie "patriotyzmu" po prostu nie leży w ich kodzie kulturowym. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że przy innych okazjach samo pojęcie deprecjonują.
Marsz Niepodległości
Marsz Niepodległości / Cezary Krysztopa

Wydarzeniami, które wobec swojej powszechności i liczebności wzbudzają w nich największą furię, są Marsz Niepodległości i Marsz Powstania Warszawskiego. Pierwszy był brutalnie atakowany przez policję w czasach premierostwa Donalda Tuska. Drugi co roku usiłuje powstrzymać i odwołać Rafał Trzaskowski.

Tym razem postanowił się "wykazać" Bartłomiej Sienkiewicz.

- Czy to ma być wszystkich Polaków czy to ma być hucpa polityczna neonazistów?

- pytał Bartłomiej Sienkiewicz o Marsz Powstania Warszawskiego na antenie TVN24.

- Ja przypomnę, że Święto Niepodległości zostało zniszczone przez środowiska skrajne w Polsce (...) często o proweniencji neofaszystowskiej i to samo się odbywa teraz jeśli chodzi o święto Powstania Warszawskiego

- mówił Sienkiewicz, być może wspominając rzewnie "obchody" Dnia Flagi 2 maja 2013 organizowane przez Bronisława Komorowskiego wraz z zaprzyjaźnionymi celebrytami. Nie zgromadziły prawdzie zbyt wielu zainteresowanych, ale zostały zapamiętane z "czekoladowego możeła" i identyfikacji graficznej dalekiej od barw narodowych.

- To jest tak naprawdę jakby po kawałku te środowiska zjadały polskość i jest absolutnie niedopuszczalne, żeby neonaziści w Warszawie 1 sierpnia, który jest największą tragedią w historii Polski świętowali na ulicach wspierani przez państwo, wspierani pieniędzmi przez państwo i wspierani przez ministra sprawiedliwości tego państwa (...). To jest skandal

- unosił się Sienkiewicz


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe