Sting przerwał koncert w Warszawie, by wygłosić przemówienie… o obronie demokracji. Zaprosił na scenę Stuhra [WIDEO]

– Demokracja jest atakowana. Atakowana w każdym kraju na świecie. Jeśli nie będziemy jej bronić, stracimy ją na zawsze – zaapelował podczas swojego koncertu w Warszawie Sting.
 Sting przerwał koncert w Warszawie, by wygłosić przemówienie… o obronie demokracji. Zaprosił na scenę Stuhra [WIDEO]
/ fot. Twitter

W sobotę wieczorem słynny brytyjski wokalista wystąpił na koncercie w Warszawie. W pewnym momencie zaprosił na scenę polskiego aktora Macieja Stuhra, by ten przetłumaczył jego słowa.

– Demokracja jest atakowana. Atakowana w każdym kraju na świecie. Jeśli nie będziemy jej bronić, stracimy ją na zawsze. Ale demokracja to bałagan. Demokracja to frustracja. Demokracja jest często nieskuteczna. Wymaga ciągłej uwagi. Ciągłego dostosowywania. Ale wciąż warto o nią walczyć – powiedział Sting.

Jak dodał, „alternatywą dla demokracji jest więzienie umysłu”. – Alternatywą dla demokracji jest przemoc, opresja, zniewolenie i milczenie. Ta alternatywa nazywa się tyranią. Każda tyrania oparta jest na kłamstwie, a im większa tyrania, tym większe kłamstwo – stwierdził.

– Wojna w Ukrainie to absurd zbudowany na kłamstwie. Jeśli je przełkniemy, ono nas zje. Kłamstwo panicznie boi się prawdy. Prawda musi zostać usłyszana. Nie możemy przegrać tej bitwy – zakończył swoje przemówienie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe