„Unia powinna zaprzestać wydawania Rosjanom wiz”. Łotewskie MSZ apeluje do władz UE

Unia Europejska powinna zaprzestać wydawania Rosjanom wiz turystycznych i oficjalnie uznać Rosję za państwowego sponsora terroryzmu – oświadczył w sobotę minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars Rinkeviczs.
 „Unia powinna zaprzestać wydawania Rosjanom wiz”. Łotewskie MSZ apeluje do władz UE
/ fot. txd from Dunedin, New Zealand / Wikimedia Commons

UE musi rozważyć możliwość uznania Rosji za państwowego sponsora terroryzmu. Ponawiam też propozycję wprowadzenia zakazu wydawania europejskich wiz turystycznych obywatelom Rosji

– powiedział Rinkeviczs, cytowany przez agencję Ukrinform.

Szef łotewskiego MSZ potępił przy tym "brutalne zabójstwo ukraińskich jeńców wojennych przez rosyjskie siły zbrojne w Ołeniwce na wschodzie Ukrainy oraz ciągłe masowe zbrodnie, popełniane przez rosyjskie wojsko".

Jak informowała ukraińska armia w nocy z czwartku na piątek rosyjskie wojska przeprowadziły precyzyjny ostrzał tzw. obozu filtracyjnego w Ołeniwce na wschodzie Ukrainy, gdzie byli przetrzymywani ukraińscy jeńcy z Azowstalu.

W ocenie Prokuratury Generalnej Ukrainy zginęło tam co najmniej 40 ukraińskich żołnierzy, a 130 osób zostało rannych. Według założyciela i byłego dowódcy pułku Azow Andrija Biłeckiego w momencie rosyjskiego ataku w obozie mieli znajdować się m.in. ukraińscy żołnierze z Azowa.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe