Prezes NBP mówi o „niemieckim planie” obalenia rządu i wprowadzenia euro

Zastanawiałem się, dlaczego Donald Tusk zaatakował mnie i Narodowy Bank Polski. Tu chodzi o zrealizowanie niemieckiego planu: obalenia rządu PiS i wprowadzenia nas do strefy ERM II, przedsionka do wprowadzenia euro – powiedział w wywiadzie dla "Sieci" prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński.
Adam Glapiński / Krystian Maj / KPRM / Prezes NBP mówi o „niemieckim planie” obalenia rządu i wprowadzenia euro
Adam Glapiński / Krystian Maj / KPRM /

Jak napisano w zapowiedzi nowego wydania "Sieci" na stronie wsieciprawdy.pl, prezes Narodowego Banku Polskiego stwierdził w wywiadzie: – To dzieje się teraz i tutaj. Obalić rząd, wprowadzić Polskę do strefy euro, podpisać się pod pomysłem państwa europejskiego. Taki jest ich plan. Z tym planem został wysłany do Polski Donald Tusk.

Zastanawiałem się, dlaczego Donald Tusk zaatakował mnie i Narodowy Bank Polski. (...) Zrozumiałem, że (..) szkodliwy dla Polski atak na bank centralny musi mieć jakieś głębsze przesłanie, jakiś plan. I tu chodzi o zrealizowanie niemieckiego planu – obalenia rządu Prawa i Sprawiedliwości, ustanowienia jakiegoś "rządu Tuska" (bo niekoniecznie on musi być premierem) i wprowadzenia nas do strefy ERM II, czyli związania złotego z euro trwałym kursem, co byłoby przedsionkiem do wprowadzenia euro

– powiedział Glapiński.

– W oficjalnym programie nowego rządu niemieckiego jest przecież budowa państwa europejskiego. Coś musi być pierwszym elementem tego planu. To przełamanie oporu Polski – uważa szef NBP.

W wywiadzie Glapiński miał też stwierdzić, że niektórzy walczą o realizację obcych interesów. – Polacy realizujący plany obcych państw kosztem Polaków – ich poziomu życia, bezpieczeństwa, niepodległości. To nie są patrioci, to konformiści. Tak jak przed laty komuniści w Polsce (...). To dziś elity Platformy Obywatelskiej, ta reprezentacja w Parlamencie Europejskim to często pierwsi sekretarze komunistycznego PZPR będącego agenturą sowiecką w Polsce – powiedział prezes NBP.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe