Strzały na granicy Serbii i Kosowa. Zamknięta granica. Jest komunikat kosowskiej policji

W mediach społecznościowych internauci publikują nagrania, na których słuchać syreny i strzały z broni maszynowej. Według niepotwierdzonych informacji nagrania pochodzą z serbskiego miasta Novi Pazar niedaleko granicy z Kosowem. MSW Serbii wydało oświadczenie. Komunikat publikuje również policja Kosowa.
Z ostatniej chwili! Strzały na granicy Serbii i Kosowa. Zamknięta granica. Jest komunikat kosowskiej policji
Z ostatniej chwili! / grafika własna

Ze względu na dużą ilość dezinformacji, które administracja Prisztiny celowo umieszcza na antenie i które są rozpowszechniane za pośrednictwem fałszywych kont na portalach społecznościowych i niektórych stronach internetowych, w których stwierdza się, że zaistniał jakiś konflikt między serbskimi siłami zbrojnymi, a podobno w Kosowie wkroczyła policja, Ministerstwo Obrony informuje, że na razie serbska armia nie przekroczyła linii administracyjnej i nie weszła w żaden sposób na terytorium Kosowa i Metohiji

brzmi oświadczenie serbskiego MSW.

Czytaj więcej: Na granicy Serbii i Kosowa strzały z broni maszynowej i syreny alarmowe? MSW Serbii wydało oświadczenie [WIDEO]

 

Komunikat kosowskiej policji

Kosowska policja zamknęła granicę dla ruchu pasażerskiego i pojazdów na przejściach granicznych Bernjak i Jarinje, z powodu blokad dróg w kierunku tych przejść granicznych Jarinje i Bern. Wszyscy obywatele są informowani o konieczności korzystania z innych punktów granicznych dla ruchu drogowego.

(…)

Nawiązując do dotychczasowych oficjalnych informacji, blokady dróg trwają w kilku różnych lokalizacjach, Mitrovicy Północnej w kierunku dwóch przejść granicznych Jarinje i Bernjak, które to punkty są zamknięte dla ruchu.

Na razie nie ma oficjalnych informacji na temat obrażeń obywateli i policjantów, dlatego apelujemy do wszystkich mediów i obywateli, aby nie padali ofiarami fałszywych wiadomości, które mają na celu destabilizację sytuacji i wywołanie paniki.

(…)

– pisze kosowska policja w komunikacie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe