REKLAMA

Janusz Szewczak: Komisja Śledcza i Trybunał Stanu za rabunek finansów publicznych w czasach rządów PO-PSL

Politycy PO i PSL kompletnie nie zwrócili uwagi na sensacyjną i niezwykle doniosłą wiadomość z Kongresu PiS i Zjednoczonej Prawicy, którą przekazał Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. To o co apelowałem od lat staje się pomału faktem, minister Ziobro poinformował, że jest śledztwo w sprawie bierności państwa w czasach PO-PSL wobec wyłudzeń VAT.
 Janusz Szewczak: Komisja Śledcza i Trybunał Stanu za rabunek finansów publicznych w czasach rządów PO-PSL
/ Pixabay.com/CC0

Bo, to nie było przypadkiem, to jest naprawdę gigantyczna afera, która zasługuje na odrębne śledztwo. Takie zleciłem i prowadzi je prokuratura, które ma wyjaśnić, dlaczego polskie państwo było całkowicie bierne, całkowicie teoretyczne, całkowicie wywiesiło białą flagę wobec gigantycznie narastającej fali przestępstw VAT-owskich


— stwierdził minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podał na Kongresie konkretne dane:

    W latach rządów PO-PSL budżet stracił 220 mld zł na oszustwach podatkowych VAT.


Swego czasu były premier śp. Józef Oleksy mówił:

    Kosmopolityczne gangi rozkradły Polskę.


Jak dziś widać, nie tylko kosmopolityczne, ale i te krajowe. Bo do owych 220 mld zł wyłudzeń i oszustw z podatku VAT, o których trudno, żeby nie wiedzieli, zarówno premier Donald Tusk, jak i premier Ewa Kopacz, a zwłaszcza byli ministrowie finansów Jan Vincent Rostowski i Mateusz Szczurek, trzeba jeszcze doliczyć kolejne blisko 160 mld zł strat budżetu państwa i portfeli Polaków z tytułu przestępstw i oszustw w ramach podatku CIT, akcyzy, przemytu paliw, afery hazardowej, optymalizacji podatkowej, cen transferowych, kreatywnej księgowości czy wreszcie 40 mld zł strat z powodu tzw. „nietrafionych inwestycji” spółek Skarbu Państwa. Nie mówiąc o dodatkowych 50 mld zł wciśniętych i wyłudzonych od 5 milionów Polaków w ramach tzw. „oszukańczych polisolokat”.

Od dawna twierdzę, że wysocy przedstawiciele rządów PO-PSL, a zwłaszcza były minister finansów Jan Vincent Rostowski, nie bez powodu nazywany „Sztukmistrzem z Londynu” i jego współpracownicy powinni stanąć nie tylko przed Komisją Śledczą, ale również przed Trybunałem Stanu. Bowiem skala rabunku finansów publicznych Polski, jak i tym samym portfeli Polaków w latach 2007-2015 w czasach rządów PO-PSL sięgnęła łącznie ok. 400 mld zł, czyli więcej niż otrzymaliśmy w ramach budżetu UE na lata 2007-2014.

#REKLAMA_POZIOMA#

#NOWA_STRONA#Coś najwyraźniej drgnęło w temacie Komisji Śledczej w tej sprawie, która oznaczałaby prawdziwy koniec takich formacji jak PO, PSL i niektórych „właścicieli III RP”, bo jak słusznie stwierdził Zbigniew Ziobro, sprawa ta nadaje się na Komisję Śledczą, która w przyszłości mogłaby „wyświetlić wiele ważnych aspektów politycznych, społecznych tej wielkiej, gigantycznej, rozwijającej się afery w okresie rządów PO-PSL”.

Ciekawe jak Donald Tusk, Ewa Kopacz, Grzegorz Schetyna czy Jan Rostowski rozliczyliby się z tych brakujących „tylko” blisko 400 mld zł? Tu dopiero czekają Polaków prawdziwe sensacje o kompletnie niewiarygodnej skali pobłażania owym finansowym złoczyńcom. A, przecież byli tacy, którzy ostrzegali MF za rządów PO-PSL o skali tego niespotykanego rabunku publicznych pieniędzy i pieniędzy polskich podatników, publikowali i słali listy na ul. Świętokrzyską. Byli lekceważeni i wyśmiewani.

Czas najwyższy na sprawiedliwość wobec tych, którzy przymykali oko na tą bezprecedensową dewastację publicznego skarbca i naszych portfeli. Jak stwierdził na Kongresie PIS i Zjednoczonej Prawicy wicepremier Morawiecki:

    Walkę z mafiami VAT-owskimi zaczęliśmy wygrywać.


Czyli jak widać można było i to w ciągu 1,5 roku znacząco ograniczyć okradanie Polski i Polaków, trzeba było tylko, żeby nam się chciało chcieć.

Zapowiedź tego typu Komisji Śledczej powinna już dziś spędzać sen z oczu bywalców i koneserów z „Sowy i Przyjaciele”. I właśnie z tego powodu, głównym i jedynym elementem programu totalnej opozycji z PO na czele jest chęć jak najszybszego obalenie rządu PIS, bo Polacy mogliby się dowiedzieć o prawdziwej - gigantycznej aferze na blisko 400 mld zł.

Janusz Szewczak

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura