Schröder spotkał się z Putinem. „Kreml chce negocjować”

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder widział się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Polityk stwierdził, że pokój na Ukrainie jest możliwy, a w sprawie tej ważną rolę może odegrać Turcja.
Schroeder spotkał się z Putinem Schröder spotkał się z Putinem. „Kreml chce negocjować”
Schroeder spotkał się z Putinem / Screen z kanału YouTube/ZDFheute Nachrichten


– Dobra wiadomość jest taka, że Kreml chce negocjować rozwiązania – powiedział były kanclerz Gerhard Schroeder w rozmowie z tygodnikiem „Stern”.

Dodał, że rosyjskie władze są gotowe na rozmowy w kwestii zakończenia całego konfliktu.

Niemiecki polityk wyjaśnił, że obie strony muszą zgodzić się na kompromis.

– Pierwszym sukcesem jest porozumienie ws. zboża, być może powoli może się ono rozszerzyć w zawieszenie broni – zaznaczył Schroeder.

W jego ocenie Turcja mogłaby zostać mediatorem między Moskwą a Kijowem.

W czerwcu nie brakowało doniesień o tym, że Socjaldemokratyczna Partia Niemiec chętnie pozbyłaby się Schroedera ze swoich kręgów. Wszystko przez jego kontrowersyjne i nieakceptowane działania.

– Ze spokojem przyglądam się obradom nad rozporządzeniem partyjnym. Jestem i pozostanę socjaldemokratą. W moim życiu politycznym nigdy nie głosowałem na nic innego niż SPD. Tak będzie również w przyszłości, nawet jeśli ten czy inny członek kierownictwa SPD może mi to obecnie nieco utrudnić. Moje zasadnicze przekonania polityczne nie ulegną zmianie – odnosił się do działań SPD.

Były kanclerz Niemiec był atakowany za swoją sympatię wobec rosyjskiego prezydenta. Nie da się ukryć, że jest to odwzajemniona relacja. Niemiecki polityk jednak uspokajał, że kontaktuje się z Putinem jedynie w celu negocjacji w sprawie Ukrainy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe