Trwają zapisy na Lubelską Biegową Triadę Pamięci

Na półmetku wakacji ruszyły zapisy na 7. Milę Pamięci Ofiar Komunizmu, bieg z cyklu Lubelska Biegowa Triada Pamięci. Bieg odbędzie się 10 września. Wydarzenie upamiętnia ofiary komunizmu na świecie, w tym znanych i nieznanych bohaterów podziemia antykomunistycznego, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.
 Trwają zapisy na Lubelską Biegową Triadę Pamięci
/ fot. NSZZ "S" Region Środkowo-Wschodni

Biegowa Triada Pamięci to cykl biegowy dla młodzieży i dzieci od klasy 5 szkoły podstawowej, a także dla rodziców i nauczycieli. Organizator przygotował: zapisy elektroniczne, profesjonalny pomiar czasu, medal ukończenia biegu, nagrody dla zwycięzców i nagrody specjalne, losowane podczas ceremonii zwycięzców, a wszystko to bezpłatnie.

Bieg rozpocznie się 10 września o godz. 8:30 uroczystą zbiórką przy muszli koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie. Od godz. 9:00, w 30-minutowych odstępach, na trasę wyruszą trzy grupy biegaczy. Dystans 1609 metrów nie jest najdłuższy, ale wymaga przygotowania.
Bieg objęty patronatem honorowym i finansowany przez Ministra Sportu w ramach programu „Sport dla wszystkich”.

Realizowane w ramach programu Samorządu Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem” wydarzenie, zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Współorganizacja: Kuratorium Oświaty w Lublinie, Lubelski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Organizator: Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” i Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”. Patronat honorowy: Wojewoda Lubelski, Prezydent Miasta Lublin.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie solidarnosc.org.pl/lublin lub solidarnoscrodzin.pl


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe