Piotr Duda zarzuca szefowej sejmowej komisji obstrukcję w sprawie emerytur stażowych

„Jako inicjator obywatelskiego projektu ustawy o «Emeryturach stażowych», którego pierwsze czytanie odbyło się 14 grudnia 2021 r., wyrażam oburzenie z powodu braku postępu prac nad tą niezwykle ważną społecznie ustawą. To niedopuszczalna obstrukcja” – napisał w liście do szefowej sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny Urszuli Ruseckiej przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
 Piotr Duda zarzuca szefowej sejmowej komisji obstrukcję w sprawie emerytur stażowych

To kolejna odsłona sporu wokół blokowania prac nad projektem Solidarności, którego celem jest wprowadzenie do polskiego systemu dodatkowej możliwości przejścia na emeryturę ze względu na wypracowany staż i zgromadzony kapitał.

Przypomnijmy: podczas wizyty Jarosława Kaczyńskiego, prezesa partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość, padła wypowiedź, że na emerytury stażowe będzie trzeba jeszcze poczekać i że powodem jest stan budżetu państwa.

Pisaliśmy o tym tutaj

W reakcji na te słowa przewodniczący Solidarności Piotr Duda zwrócił się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o pilne odblokowanie prac nad projektem, który od 8 miesięcy zalega w komisji sejmowej.

Pisaliśmy o tym tutaj

Wczoraj list w tej sprawie trafił do poseł Urszuli Ruseckiej, przewodniczącej sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny, która po pierwszym czytaniu nie zajęła się tym tematem do dnia dzisiejszego.

„Jako NSZZ «Solidarność» oczekujemy pilnego odblokowania prac nad projektem Solidarności. Jednocześnie powołując się na Pani publiczne wypowiedzi o zaplanowanym terminie prac w tym temacie, proszę o wskazanie tego terminu” – czytamy w liście.

Cały list poniżej:

ml


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe