Skąd niechęć do obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego? „Nie jesteśmy przyzwyczajeni do nazistowskich haseł” [WIDEO]

Mikołaj „Jaok” Janusz znany z popularnego kanału na YouTubie Pyta.pl zapytał przeciwników obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego, skąd niechęć do tego typu wydarzeń. Odpowiedź co najmniej zadziwia.
 Skąd niechęć do obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego? „Nie jesteśmy przyzwyczajeni do nazistowskich haseł” [WIDEO]
/ zrzut ekranu z Twittera

– Jesteście Państwo entuzjastycznie nastawieni do obchodów czy raczej odwrotnie? – zapytał na początku Mikołaj Janusz.

– Raczej odwrotnie. Raczej nie jesteśmy przyzwyczajenie do wykrzykiwania haseł nazistowskich i faszystowskich w taki dzień – odparła zniechęcona kobieta. 

– Jakie nazistowskie hasła zostały wykrzyczane? – dopytał „Jaok”. 

– Sama postawa takich ludzi i generalnie to, jakie poglądy przedstawiają, i to, co sobą reprezentują na co dzień, jest moim zdaniem absolutnym przeciwieństwem do tego, o co walczono podczas Powstania Warszawskiego – tłumaczyła pokrętnie. 

Słowa kobiety są zatrważające. Koncerty patriotyczne, wystawy plenerowe, marsz pamięci i wiele innych inicjatyw przygotowano w ramach obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas tych wydarzeń uczestnicy epatowali hasłami takimi jak: „Cześć i chwała bohaterom”, śpiewano patriotyczne piosenki, na wszelkich wydarzeniach widoczne było morze biało-czerwonych barw. Gdzie więc ten nazizm i faszyzm?!

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe