Służyła w ukraińskiej policji. Zdradziła. Potem współtworzyła bojówki separatystycznej „republiki”. Słynna „Korsa” nie żyje

O śmierci „Korsy” poinformował burmistrz Gorłówki w tzw. Donieckiej Republice Ludowej Iwan Prichodko.
Olga
Olga "Korsa" Kachura / Screen YT

Dzisiaj jest czarny dzień dla Gorłówki i republiki. Zginęła tragicznie odważna i mądra kobieta, która stała u początków Milicji Ludowej Donieckiej Republiki Ludowej. Kachura Olga Siergiejewna, zwycięska i niezachwiana „Korsa”! Pułkownik gwardii, dowódca dywizji artylerii rakietowej, Honorowa Obywatelka Gorłówki – wszystkie te tytuły, ludzka miłość i szacunek jej kolegów to tylko niewielka część jej zasług

– pisze Prichodko na Telegramie.

 

„Korsa”

„Korsa” służyła w ukraińskiej policji. W 2011 roku przeszła na emeryturę. Dosłużyła stopnia podpułkownika i stanowiska zastępcy naczelnika wydziału rejonowego kirowskiej komendy.

Kiedy po Majdanie w 2014 roku Rosja rozpoczęła nigdy niewypowiedzianą wojnę z Ukrainą, została współzałożycielem bojówek tzw. Donieckiej Republiki Ludowej.

W ostatnich latach była dowódcą jednostki artylerii rakietowej typu Grad.

Jak donosi kanał Tpyxa na Twitterze, Kachurę mieli wyeliminować Ukraińcy. „Korsa” była skazana zaocznie przez ukraiński sąd za zdradę stanu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe