„To nie ja jestem tutaj ekspertem, wy wiecie lepiej”. Mieszkaniec Cieszyna zadał Tuskowi niewygodne pytanie [WIDEO]

Donald Tusk, podobnie jak wielu innych polityków, podróżuje po Polsce, by przekonywać do siebie wyborców. Podczas ostatniej wizyty w Cieszynie usłyszał niewygodne pytanie.
Donald Tusk w Cieszynie  „To nie ja jestem tutaj ekspertem, wy wiecie lepiej”. Mieszkaniec Cieszyna zadał Tuskowi niewygodne pytanie [WIDEO]
Donald Tusk w Cieszynie / Screen z kanału YouTube / Janusz Jaskółka

– W wielu miejscach Polski słyszę obawy samorządowców, że mogą się pojawić nawet blackouty, czyli przerwy w dostawie prądu i ciepła. Ta przysłowiowa „ciepła woda w kranie” staje się jakimś testem na sprawność rządzenia. Mówię o tym z pewną satysfakcją, bo kiedyś się ze mnie śmiano, gdy mówiłem o filozofii „ciepłej wody w kranie”. Dziś widać, że lepiej mieć kogoś, kto potrafi zapewnić ciepłą wodę w kranie, niż piękne opowieści na ten temat – mówił Donald Tusk, zwracając się do mieszkańców Cieszyna.

Podczas brefingu prasowego Donald Tusk mówił również na temat kolei w Cieszynie. Zauważył brak możliwości dojazdów nie tylko do ważniejszych miast, ale również do większych miejscowości na terenie powiatu. Zdaniem lidera PO, sytuacja mogłaby ulec zmianie dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Tusk mówił także o energetyce cieszyńskiej, stwierdzając, że zapewnienie ciepłej wody w kranie powinno być priorytetem. 

Jeden z mężczyzn, który nagrywał całe spotkanie, poprosił, by przewodniczący PO rozwinął swoją wypowiedź, w której stwierdził, że Jarosław Kaczyński stosuje polityczne prowokacje i ma przy tym „dużo na sumieniu”.

Na pytanie, czy sam może określić siebie jako polityka, który ma czyste sumienie, Tusk odparł, że tak.

Dociekliwy mieszkaniec Cieszyna nie odpuszczał i zadał liderowi PO kolejne pytanie: – Z czego wynika problem energetyki cieszyńskiej?

– To nie ja jestem tutaj ekspertem, wy wiecie lepiej – odciął się były premier.

Po chwili jednak postanowił rozwinąć swoją myśl.

– Wiem, że jest problem, wiem, że problem jest w trakcie rozwiązywania, i wiem, że prawdziwym problemem, nie tylko energetyki cieszyńskiej, są ceny energii i brak węgla. Ten problem strukturalny, o którym miałem okazję wcześniej rozmawiać, będzie rozwiązany – dodał szef PO.

Obiecał przy tym, że kiedy tylko będzie miał odpowiednie narzędzia, to zaangażuje się w rozwiązanie tego problemu.

– Żadna z telewizji polskich nie dostała tak ekskluzywnej możliwości jak pan – tłumaczył Tusk.

Na nagraniu widać, że rozmówca polityka został zatrzymany prawdopodobnie przez jego ochroniarzy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe