W ten sposób Rosja unika sankcji na ropę? Ma jej w tym pomagać jeden kraj

Według informacji medialnych Rosja miała znaleźć nowy sposób, który pozwala na wprowadzenie na rynek własnej produkcji ropy mimo sankcji nałożonych przez Zachód. W przedsięwzięciu tym ma pomagać Moskwie jedno państwo.
 W ten sposób Rosja unika sankcji na ropę? Ma jej w tym pomagać jeden kraj
/ pixabay.com

Rosja omija sankcje na swoją ropę?

Z informacji mediów wynika, że ropa, która pochodzi z Rosji, jest mieszana w porcie ulokowanym w Egipcie. Taki proces utrudnia śledzenie ostatecznego miejsca przeznaczenia ładunku. Media skupiły się na historii transportu około 700 000 baryłek ropy. Zostały one dostarczone do terminalu naftowego El-Hamra w Egipcie wczesnym rankiem 24 lipca. Po pewnym czasie inny statek miał odebrać ładunek, który w całości lub w części najprawdopodobniej zawierał ropę pochodzącą z Rosji.

Taki ruch ze strony Rosji jest spowodowany sankcjami, które Zachód zdecydował się nałożyć na Moskwę w związku z inwazją na terytorium Ukrainy. To nie jedyna sytuacja, w której Rosja postanowiła posłużyć się Egiptem. Kraj Afryki Północnej jest również wykorzystywany przez Rosjan jako droga tranzytowa oleju opałowego.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe