Niemieckie media o Schröderze: Marionetka, błazen, hochsztapler

Media u naszych zachodnich sąsiadów postanowiły skomentować ostatni wywiad, którego udzielił były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder. Wezwał w nim do podjęcia negocjacji z Moskwą. Co na ten temat myśli prasa w Niemczech?
 Niemieckie media o Schröderze: Marionetka, błazen, hochsztapler
/ zrzut ekranu/YouTube/Gerhard Schröder

Gerhard Schröder „błaznem Putina”?

Wojna na terytorium Ukrainy trwa już ponad pięć miesięcy. Odpowiedzialna za ogrom zniszczeń i miliony ludzkich tragedii jest Rosja, która od samego początku swojej napaści na wschodniego sąsiada Polski jest obarczana sankcjami ze strony krajów Zachodu. Jednak nie każdy przedstawiciel „Zachodu” ma zamiar zdecydowanie odciąć się do destrukcyjnej polityki Kremla. Do tego grona bez wątpienia zalicza się były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder, który w swoim kraju przez media jest określany mianem „błazna Putina”.

Komentator „Frankfurter Rundschau” stwierdza, że były kanclerz Niemiec „rozmawiał ze swoim przyjacielem, watażką Władimirem Putinem”.

„Gerhard  Schröder rozmawiał ze swoim przyjacielem, watażką Władimirem Putinem. Dobra wiadomość jest taka, że Kreml chce wynegocjować pokój dla Ukrainy – twierdzi polityk SPD. Zła wiadomość jest taka, że były kanclerz Niemiec zmienia się w marionetkę Putina” – czytamy we „Frankfurter Rundschau”.

Dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” użył pod adresem byłego kanclerza Niemiec zdecydowanie mocniejszych słów.

„Gdyby Scholz zastosował się do zaleceń swojego poprzednika  Schroedera, który w pełni stał się nadwornym błaznem Putina. Rozwiązanie dla Donbasu oparte na szwajcarskim modelu kantonalnym? Oddanie do użytku Nord Stream 2, bo Siemens sabotuje powrót niecierpliwie wyczekiwanej przez Moskwę turbiny? Dostawy gazu wcale nie są redukowane na polecenie Kremla?” – czytamy w niemieckim dzienniku.

Mocne słowa na temat niemieckiego polityka padły także w dzienniku „Münchner Merkur”: „Były kanclerz Gerhard Schroeder jest politycznym hochsztaplerem”.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe