„Odczuwają zagrożenie”. Rosjanie umieścili tajemnicze konstrukcje w pobliżu mostów w Chersoniu

Z informacji przekazanych przez brytyjskie ministerstwo obrony wynika, że siły rosyjskie ustawiły tajemnicze obiekty nieopodal uszkodzonych mostów w Chersoniu.
Most kolejowy w Chersoniu  „Odczuwają zagrożenie”. Rosjanie umieścili tajemnicze konstrukcje w pobliżu mostów w Chersoniu
Most kolejowy w Chersoniu / Screen z kanału YouTube / Mert Ali Cavdar

Jak podano dalej, są to reflektory radarowe mające zmylić Ukraińców. Co stoi za takim działaniem? Chodzi o ukrycie ich przed namierzaniem przez wojska ukraińskie. Te mogłyby to zrobić przy wykorzystaniu sprzętu otrzymanego od Zachodu.

Ukraińskie jednostki rakietowe i artyleryjskie nadal celują w rosyjskie bastiony wojskowe, skupiska osobowe, bazy wsparcia logistycznego i składy amunicji. Z dużym prawdopodobieństwem wpłynie to na rosyjskie wojskowe zaopatrzenie logistyczne i wywrze presję na rosyjskie wojskowe elementy wsparcia bojowego – poinformowano w aktualizacji wywiadowczej.

Siły rosyjskie prawie na pewno ustawiły piramidalne reflektory radarowe w wodzie w pobliżu niedawno uszkodzonego mostu Antonowskiego i przy niedawno uszkodzonym pobliskim moście kolejowym, z których oba przekraczają Dniepr w Chersoniu na południu Ukrainy – dodano.

Ponadto wyjaśniono, że wspomniane reflektory mogą służyć do ukrycia mostu, tak by nie został rozpoznany przez radary. Sugeruje to, że Rosjanie mają poczucie zagrożenia, jeśli chodzi o dostarczane przez Zachód systemy o zwiększonym zasięgu i precyzji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe