Stanowisko Prezydium KM NSZZ „S” Pracowników Poczty Polskiej

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej przyjęło stanowisko w sprawie wprowadzenia narzędzia Analiza Czasu Pracy Służby Doręczeń i wypłaty wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.
 Stanowisko Prezydium KM NSZZ „S” Pracowników Poczty Polskiej
/ pixabay.com

W przyjętym 3 sierpnia stanowisku czytamy, że Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej żąda natychmiastowego odstąpienia od stosowania narzędzia Arkusz Analizy Czasu Pracy Służby Doręczeń.

„Wprowadzenie absurdalnego narzędzia AACPSD, wyprodukowanego przez Centrum Kadr i Szkoleń, to nakładanie kolejnych, bardzo pracochłonnych i trudno wykonalnych, a nic nie wnoszących zadań, na naczelników urzędów pocztowych” ‒ napisano.

W dokumencie odniesiono się również do kwestii problemu wynagrodzeń dla listonoszy za wykonywanie dodatkowych zadań.

„Niewypłacanie listonoszom wynagrodzenia za wykonywanie dodatkowych zadań w postaci rozbiórek rejonów doręczeń za miesiąc lipiec br. spowoduje, że wystąpimy do wszystkich Okręgowych Inspektoratów Państwowej Inspekcji Pracy z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania dotyczącego łamania prawa pracy w Poczcie Polskiej SA, wobec wielotysięcznej grupy pracowników” ‒ czytamy w piśmie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe