"Wasza nienawiść do kabaretu..." Michał Kamiński w Senacie o Neo-Nówce

W czasie dyskusji w Senacie wicemarszałek Michał Kamiński nawiązał do kontrowersyjnego skeczu kabaretu Neo–Nówka.
/ PAP/Leszek Szymański

W środę w Senacie wicemarszałek Senatu Michał Kamiński w czasie debaty na temat budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego nawiązał do kabaretu Neo-Nówka. 

– Myślałem, że wasza nienawiść do kabaretu bierze się po prostu z braku poczucia humoru, który – jak wiemy – jest niezbędnym elementem również inteligencji. Ale wasza nienawiść do kabaretu bierze się po prostu z niechęci do konkurencji. Wy robicie nieporównanie większy kabaret z Rzeczpospolitej niż najlepsi kabareciarze – grzmiał polityk PSL – Koalicji Polskiej, zwracając się do senatorów PiS. 

– Bo jeżeli siedzący tutaj, proszący nas o 50 miliardów na lotnisko, minister (wiceminister Marcin Horała – red.) wrócił do nas świeżo z festynu w swoim okręgu wyborczym, który organizuje po to, by opowiadać o tym lotnisku, to to jest rząd festynu i kabaretu, ale na pewno nie budowy niczego konkretnego – stwierdził Kamiński.

Kontrowersyjny skecz

W ostatnich dniach znany kabaret Neo-Nówka na Festiwalu Kabaretu w Koszalinie przedstawił skecz, który trudno nazwać skeczem. Wielu widzi w nim głównie polityczną propagandę. Kontrowersyjny skecz spotkał się z dość powszechną krytyką, choć publiczność Festiwalu wydawała się autentycznie rozbawiona.

Dziękujemy za wszystkie życzliwe słowa, które od Was dostajemy. To miłe i budujące, że cały naród taki zjednoczony w miłości i radości

– usiłował odpowiedzieć na oficjalnym profilu na Twitterze kabaret Neo-Nówka, publikując screen jednego z krytycznych wpisów.

Jednak internauci nie poczuli się rozbawieni. A przynajmniej nie większość.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kabaret Neo-Nówka usiłował zadrwić ze swoich krytyków. Takiej odpowiedzi internautów się nie spodziewali


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe