Podczas wizyty Franciszka w Kazachstanie będzie tam przebywał Cyryl I. Abp Gallagher rozmawiał w tej sprawie z metropolitą Antonim?

Dziś światowe media obiegła informacja o tym, że podczas wrześniowej wizyty papieża Franciszka w Kazachstanie na VII Kongresie Przywódców Światowych Religii przebywać także zwierzchnik Patriarchatu Moskiewskiego Cyryl I. O sprawie poinformowało kazachskie medium "The Astana Times".
Papież Franciszek Podczas wizyty Franciszka w Kazachstanie będzie tam przebywał Cyryl I. Abp Gallagher rozmawiał w tej sprawie z metropolitą Antonim?
Papież Franciszek / EPA/MAURIZIO BRAMBATTI Dostawca: PAP/EPA

Watykański sekretarz ds. relacji z państwami abp Paul Gallagher przyjął dziś w Watykanie nowego przewodniczego Wydziału ds. Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego, metropolitę Antoniego. Tradycyjnie już "minister spraw zagranicznych" moskiewskiej Cerkwi uważany jest za numer dwa w Rosyjskim Kościele Prawosławnym.

O powyższym spotkaniu poinformowała strona prawosławna, wskazując, że „w czasie długiej rozmowy przedyskutowano aktualne sprawy dotyczące stosunków między Rosyjskim Kościołem Prawosławnym a Kościołem rzymskokatolickim”.

Portal Il Simografo spekuluje, że „okoliczności chwili pozwalają domniemywać, że oprócz wojny Rosji przeciwko Ukrainie rozmawiano także o ewentualnym spotkaniu Ojca Świętego Franciszka i patriarchy Cyryla w Nur-Sułtanie”, gdzie w dniach 14-15 września obaj wezmą udział w kongresie zwierzchników religijnych.

Metropolita Antoni przebywa w Rzymie z wizytą duszpasterską we włoskich parafiach Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

pb (KAI) / Watykan


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe