loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Cezary Krysztopa o Amber Gold w TVP Info: służby działały, ale państwo nie chciało konsumować tej wiedzy
Opublikowano dnia 03.07.2017 13:15
"Notatka ABW pochodzi z czasu kiedy Donald Tusk miał bezpośredni nadzór nad służbami. Zlikwidował wtedy stanowisko Ministra Koordynatora, więc ponosi przynajmniej polityczną odpowiedzialność za działanie i konsumowanie informacji dostarczanych przez służby" - mówił Cezary Krysztopa na antenie TVP Info.

screen tvp info

Do tej pory większość świadków, która była przesłuchiwana przed komisją budowała taki obraz państwa, w którym jak trzy małpki urzędnicy mają zasłoniętę oczy, uszy i buzię i nic nie widzą, nic nie słyszą... a tutaj z tej notatki wynika że państwo działało, służby działały, doszukiwały się przestępstw czy podejrzeń odnośnie Amber Gold, ale na jakimś poziomie działania tego państwa istniała niechęć do skonsumowania tej wiedzy 


- powiedział Cezary Krysztopa.
 

To też jest ciekawe, że od czasu przesłuchania Michała Tuska, w którym padły słowa "obydwaj z ojcem wiedzieliśmy że Amber Gold to jest lipa" trwały trochę takie wyśmiewanki z tego, "a to coś tam powiedział, lipa-ślipa", a tu się okazuje że informacje które wychodzą doskonale wpisują się w to co powiedział Michał Tusk. Ja nie jestem śledczym, ale wydaje mi się że ta notatka z ABW pochodzi z czasu kiedy Donald Tusk miał bezpośredni nadzór nad służbami. Zlikwidował wtedy stanowisko Ministra Koordynatora, więc ponosi przynajmniej polityczną odpowiedzialność za działanie i konsumowanie informacji dostarczanych przez służby


- kontynuował redaktor.
 

Dlaczego ta bezczynność była tak duża?


- spytał prowadzący.
 

Pewien trop podsyła profesor Grzegorz Górski, który mówi że pewne jego źródła w służbach podpowiadają, że być może to była taka gra, żeby przy pomocy Amber Gold wybudować OLT i oddać rynek lotniczy nad Polską nowo powstającemu portowi lotniczemu w Berlinie


- odpowiedział Cezary Krysztopa.

źródło: tvp info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.