loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Cezary Krysztopa o Amber Gold w TVP Info: służby działały, ale państwo nie chciało konsumować tej wiedzy
Opublikowano dnia 03.07.2017 13:15
"Notatka ABW pochodzi z czasu kiedy Donald Tusk miał bezpośredni nadzór nad służbami. Zlikwidował wtedy stanowisko Ministra Koordynatora, więc ponosi przynajmniej polityczną odpowiedzialność za działanie i konsumowanie informacji dostarczanych przez służby" - mówił Cezary Krysztopa na antenie TVP Info.

screen tvp info

Do tej pory większość świadków, która była przesłuchiwana przed komisją budowała taki obraz państwa, w którym jak trzy małpki urzędnicy mają zasłoniętę oczy, uszy i buzię i nic nie widzą, nic nie słyszą... a tutaj z tej notatki wynika że państwo działało, służby działały, doszukiwały się przestępstw czy podejrzeń odnośnie Amber Gold, ale na jakimś poziomie działania tego państwa istniała niechęć do skonsumowania tej wiedzy 


- powiedział Cezary Krysztopa.
 

To też jest ciekawe, że od czasu przesłuchania Michała Tuska, w którym padły słowa "obydwaj z ojcem wiedzieliśmy że Amber Gold to jest lipa" trwały trochę takie wyśmiewanki z tego, "a to coś tam powiedział, lipa-ślipa", a tu się okazuje że informacje które wychodzą doskonale wpisują się w to co powiedział Michał Tusk. Ja nie jestem śledczym, ale wydaje mi się że ta notatka z ABW pochodzi z czasu kiedy Donald Tusk miał bezpośredni nadzór nad służbami. Zlikwidował wtedy stanowisko Ministra Koordynatora, więc ponosi przynajmniej polityczną odpowiedzialność za działanie i konsumowanie informacji dostarczanych przez służby


- kontynuował redaktor.
 

Dlaczego ta bezczynność była tak duża?


- spytał prowadzący.
 

Pewien trop podsyła profesor Grzegorz Górski, który mówi że pewne jego źródła w służbach podpowiadają, że być może to była taka gra, żeby przy pomocy Amber Gold wybudować OLT i oddać rynek lotniczy nad Polską nowo powstającemu portowi lotniczemu w Berlinie


- odpowiedział Cezary Krysztopa.

źródło: tvp info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Koniec psychozy strachu wśród kobiet w Zabrzu. Policja wytropiła zboczeńca
Koniec horroru i życia w strachu kobiet w śródmieściu Zabrza. Mężczyzna, który w okolicy podziemnego przejścia pod torami kolejowymi przy ul. Damrota (nieopodal stadionu Górnika Zabrze) napadał na kobiety, został wytropiony i zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Na wniosek prokuratury sąd wysłał go za kraty na co najmniej trzy miesiące. Jednakże za usiłowanie zgwałcenia trzech kobiet i doprowadzenia ich do tzw. innej czynności seksualnej, mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Kara ta może zostać zwiększona o połowę, gdyż podejrzany działał w warunkach recydywy. Zaledwie w 2015 roku opuścił mury więzienia, gdzie odsiadywał wyrok również za przestępstwa na tle seksualnym.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Michael Bartsch [TAZ]: "..."Różaniec do granic" został Euroregionowi Nysa oszczędzony"
"Przed 20 laty gdy powołane zostało do życia "Europejskie Miasto Görlitz/Zgorzelec", w pewnej niemieckiej kawiarni wywieszony był napis w języku polskim "Tutaj się nie kradnie"
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kolejne pieniądze na krakowski pomnik gen. Kuklińskiego
Przedstawiający pękający mur berliński i wygięte w łuk ostrze szabli jako symbol oficerskiego honoru monument ma stanąć - jak niedawno informowałem - wiosną br.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.