Pożar w szpitalu psychiatrycznym w Tworkach. Ucierpiało kilka osób

Pożar w Szpitalu Tworkowskim wybuchł wczesnym rankiem. Na miejscu szybko zjawiły się służby, które ewakuowały kilkudziesięciu pacjentów. Cztery osoby potrzebowały interwencji medycznej i trafiły do szpitala.
Szpital psychiatryczny Tworki  Pożar w szpitalu psychiatrycznym w Tworkach. Ucierpiało kilka osób
Szpital psychiatryczny Tworki / Screen z kanału YouTube / Mybigbum123


– Po rozpoznaniu okazało się, że przyczyną może być zaprószenie ognia przez jednego z pacjentów szpitala – relacjonował mł. bryg. Karol Kroć, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

– Poszkodowani są w stanie ogólnym dobrym, są przytomni, z objawami podtrucia, z niewielkimi poparzeniami. Trafili do szpitali na terenie Warszawy. Zostali przewiezieni przez cztery zespoły ratownictwa medycznego – dodał.

Pożar szpitala. Prawdopodobne podpalenie

Pożar wybuchł około godz. 4:30 rano. Działania służb trwały około dwóch godzin. Ewakuowano 50 osób, które zostały przeprowadzone w inny, bezpieczny rejon tego samego budynku.

Szczęśliwie pożar nie był duży i ograniczał się do jednego pokoju.

Strażacy uważają, że „z dużym prawdopodobieństwem możemy mówić o podpaleniu”.

– Po rozpoznaniu okazało się, że przyczyną może być zaprószenie ognia przez jednego z pacjentów szpitala. To wymaga jeszcze sprawdzenia przez policję – podsumował mł. bryg. Karol Kroć.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe