Jaki poziom bezrobocia jest w Polsce? Maląg podała dane

Minister Marlena Maląg, będąc gościem programu „Graffiti” w Polsat News, zdradziła, ile w Polsce w ubiegłym miesiącu było osób bezrobotnych oraz ile wynosi stopa bezrobocia.
 Jaki poziom bezrobocia jest w Polsce? Maląg podała dane
/ Radio Zet/Screen/Marlena Maląg

Ile w Polsce wynosi bezrobocie?

Polska w ostatnim czasie zmaga się z wieloma problemami. W dalszym ciągu nie ma przełomu w kwestii wypłaty środków z Krajowego Planu Odbudowy, które Polsce miałaby przekazać Unia Europejska. W bieżącym roku znacząco wzrosła także inflacja, co ma wpływ na ceny towarów. W dodatku za sprawą światowego kryzysu w wielu krajach mówi się wprost o groźbie recesji, co może dotknąć również i Polskę.

Na ten moment bieżące problemy nie mają znaczącego wpływu na bezrobocie w kraju. Z informacji podanych przez minister pracy i polityki społecznej Marlenę Maląg wynika, że w Polsce w lipcu bieżącego roku stopa bezrobocia wynosiła 4,9 proc. Jest to taki sam poziom jak w poprzednim miesiącu.

– Natomiast liczba bezrobotnych spadła. Na koniec czerwca zarejestrowanych było około 820 tys. osób, zaś w lipcu – 811 tys. osób. Tu mamy tendencję spadkową – oznajmiła Maląg.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe