„Nie przesądzałbym, że Polska nie dostanie środków z KPO”. Adam Bielan widzi światełko w tunelu

Czy Polska otrzyma środki pochodzące z KPO? Na ten temat głos zabrał lider Republikanów i europoseł Adam Bielan.
 „Nie przesądzałbym, że Polska nie dostanie środków z KPO”. Adam Bielan widzi światełko w tunelu
/ Screen/YouTube/Adam Bielan

Polska otrzyma środki z KPO?

Temat KPO jest jednym z najbardziej przedłużających się w ostatnich miesiącach. Polska w dalszym ciągu nie otrzymała od Brukseli środków wynikających z Krajowego Planu Odbudowy. W związku z tym zaczęły pojawiać się komentarze, że Polska przy takim zachowaniu Brukseli może z KPO nawet zrezygnować.

Innego zdania jest jednak europoseł i lider Republikanów Adam Bielan. Jego zdaniem Fundusz Odbudowy jest postrzegany w bardzo istotnych kategoriach przez Brukselę, która z tego powodu raczej nie pozwoli, aby mógł upaść.

– Natomiast jeżeli kilka państw nie dostanie środków, bo pamiętajmy, że chodzi nie tylko o Polskę, ale np. o Węgry, to będzie bardzo trudno powtórzyć ten model, który zrealizowano przy budowie Recovery Fund w Europie, w przyszłości – powiedział w TVP europoseł.

– Zdaję sobie sprawę, że bardzo wielu Polaków, nie tylko polityków, jest już zmęczonych tą telenowelą brazylijską, można powiedzieć, ale uważam, że jest wciąż duże prawdopodobieństwo, że jednak te środki [z KPO] do nas wpłyną. Trudno powiedzieć oczywiście kiedy, bo to dość skomplikowany proces rozliczeń. Mam nadzieję, że to się wydarzy jeszcze w tym roku. To się może przeciągnąć na przyszły rok – dodał Bielan.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe