REKLAMA

Wielka Brytania: muzułmanie obrzezali dziecko bez wiedzy i zgody matki

Do wydarzenia doszło w Nottingham. Pewnego dnia matka otworzyła pieluszkę swojego trzymiesięcznego dziecka i zobaczyła rany świadczące o tym, że chłopiec został obrzezany. O dokonanie czynu oskarżeni są dziadkowie dziecka - oboje są muzułmanami.
 Wielka Brytania: muzułmanie obrzezali dziecko bez wiedzy i zgody matki
/ screen YT
Makabrycznego odkrycia dokonano chwilę po odebraniu dziecka spod opieki rodziny ojca. Dziadkowie, podobnie jak mąż kobiety (z którym jest w separacji), są muzułmanami. 

Mimo, że zdarzenie miało miejsce w 2014 roku, dopiero niedawno udało się postawić dziadków w stan oskarżenia. Policja nie chciała bowiem wszcząć śledztwa tłumacząc to stwierdzeniem, że sprawa nie ma charakteru kryminalnego. Ostatecznie kobietę wsparło stowarzyszenie walczące z przymusowym obrzezaniem "Men Do Complain", a także obrońcy praw człowieka. Dopiero ich interwencja zmoblizowała policję do zbadania sprawy.

Jak podaje "The Telepgraph" aresztowano do tej pory 3 osoby - dwóch mężczyzn i kobietę. Policja poinformowało, że śledztwo nie zostało zakończone i nie wyklucza dalszych zatrzymań.

źródło: the telegraph, swiato-poglad.pl
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura