Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Coraz więcej ofiar. MSZ reaguje

W Chorwacji około godz. 5.40, na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia, doszło do tragicznego wypadku polskiego autokaru, w którym zginęło co najmniej 11 polskich obywateli.
 Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Coraz więcej ofiar. MSZ reaguje
/ fot. PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC

Według informacji przekazanych przez rzecznika chorwackiej policji, do wypadku doszło około godz. 5.40. Autokar z polskimi tablicami rejestracyjnymi zjechał z drogi na autostradzie i wpadł do rowu.

Według pierwszych informacji podanych przez chorwacką agencję informacyjną mówiono o 11 ofiarach, które poniosły śmierć na miejscu. Chorwacki serwis informacyjny Index, który powołuje się na ministra spraw wewnętrznych Davora Bozinovicia, przekazał, że w szpitalu zmarła 12 osoba.

Tuż przed godz. 11 ruszyła specjalna linia informacyjna dla osób potrzebujących pilnych informacji w sprawie wypadku autokaru w Chorwacji: +385 148 99 414

Ofiary to pielgrzymi, zmierzali do Medjugorie

Około godz. 9.30 rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina w rozmowie z telewizją TVN24 potwierdził, że wypadek miał miejsce. – Na miejsce wypadku jadą przedstawiciele polskiej ambasady i jedzie też chorwacki minister spraw wewnętrznych. Przy takiej informacji chcielibyśmy na razie pozostać, myślę, że więcej informacji będziemy mogli podać później – mówił Jasina.

Wszystkie ofiary to osoby obywatelstwa polskiego – dodał.

Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że podróżujący autokarem to pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie.

„Do Chorwacji na moje polecenie udają się dziś Minister @MZ_GOV_PL @a_niedzielski, Wiceminister @MSZ_RP @marcin_przydacz, a także medycy i psychologowie z Zespołu Pomocy Medycznej” – oświadczył premier.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe