Organizator pielgrzymki do Medjugorie przerywa milczenie. Autokar miał jechać bez postoju na nocleg

W autokarze, który w sobotę rano rozbił się w Chorwacji, miał być też pan Jarosław - organizator pielgrzymki do Medjugorie, prowadzący od dziewięciu lat biuro „U brata św. Józefa”.
 Organizator pielgrzymki do Medjugorie przerywa milczenie. Autokar miał jechać bez postoju na nocleg
/ fot. PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC

To dla mnie bardzo bolesna sprawa. Tym bardziej że dzisiaj właśnie pochowałem swoją mamę. Wracam teraz z pogrzebu i jadę na policję. Jest to naprawdę dla mnie trudne, ale nieznane są wyroki pana Boga, których doświadczamy

– powiedział dziennikowi „Fakt” pan Jarosław.

– Część osób dojechała do Częstochowy we własnym zakresie. Podwiozłem część grupy z Warszawy do Częstochowy, ale ze względu na pogrzeb mamy nie pojechałem z pielgrzymami. Miałem do nich dołączyć potem, miałem wykupiony bilet lotniczy – dodał.

„Rzetelna firma”

Zapytany o firmę przewozową z Płońska odparł, że od lat z nią współpracował i nie ma żadnych zastrzeżeń. – Rzetelna firma – stwierdził. W piątek jeden kierowca prowadził autokar z Częstochowy do granic Polski, a na granicy z Czechami, w Mszanie, zastąpiło go dwóch innych kierowców. Autokar miał jechać bez postoju na nocleg.

– W sobotę o szóstej rano otrzymałem informację o wypadku.... Teraz jadę na policję na przesłuchania. Proszę o modlitwę za uczestników pielgrzymki – powiedział organizator pielgrzymki.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe