Ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej podał datę wizyty papieskiej w Kijowie?

Od miesięcy utrzymują się spekulacje dotyczące wizyty papieża Franciszka na Ukrainie. Dziś datę papieskiego przybycia do Kijowa zasugerował Ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz.
Od lewej: papież Franciszek, amb. Andrij Jurasz Ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej podał datę wizyty papieskiej w Kijowie?
Od lewej: papież Franciszek, amb. Andrij Jurasz / EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA

- Jestem bardzo blisko Ukrainy i chcę wyrazić tę bliskość poprzez moją wizytę – ambasador Jurasz zacytował słowa, które wypowiedzieć miał Franciszek podczas dzisiejszej audiencji. Ambasador Ukrainy spotkał się z papieżem dziś przed południem.

Andrij Jurasz określił słowa papieża, jako ważne. Po czym dodał w internetowym wpisie, że:
"Ukraina od wielu lat, a zwłaszcza od początku wojny, czekała na papieża i będę szczęśliwy witając go przed jego podróżą do Kazachstanu".

Czy to podanie daty papieskiej wizyty na Ukrainie?

Przypomnijmy, że papież udaje się do Kazachstanu na kongres liderów światowych religii, który odbywać się będzie w dniach 13-15 września br. W ostatnich dniach podano informację, że w Nur-Sułtan, gdzie będzie odbywać się kongres, przebywać będzie również zwierzchnik Patriarchatu Moskiewskiego patriarcha Cyryl I.

Czy przed tym wydarzeniem Franciszek będzie pielgrzymował do Kijowa? Wydaje się, że pokaże to najbliższy czas.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe