Papież modli się za ofiary wypadku autokaru w Chorwacji i o pokój na Ukrainie

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zapewnił o swej modlitwie ofiary wypadku autokaru w Chorwacji z polskimi pielgrzymami zmierzającymi do Medugorje, oraz w intencji pokoju na Ukrainie.
Papież Franciszek Papież modli się za ofiary wypadku autokaru w Chorwacji i o pokój na Ukrainie
Papież Franciszek / EPA/CLAUDIO PERI Dostawca: PAP/EPA

 - Drodzy bracia i siostry z satysfakcją witam wypłynięcie z portów Ukrainy pierwszych statków załadowanych zbożem. Ten krok pokazuje, że możliwy jest dialog i osiągnięcie konkretnych rezultatów służących wszystkim. Zatem takie wydarzenie jawi się również jako znak nadziei. Pragnę całego serca, aby idąc tą drogą można było położyć kres walkom i osiągnąć sprawiedliwy i trwały pokój - stwierdził papież.

- Zasmuciła mnie wiadomość o wypadku samochodowym, który miał miejsce wczoraj rano w Chorwacji. Niektórzy z pielgrzymów polskich zmierzających do Medugorje stracili życie, a inni zostali ranni. Niech Matka Boża wystawi się za nimi wszystkimi i za członkami ich rodzin - modlił się Franciszek.

- Dzisiaj jest dzień kulminacyjny europejskiej pielgrzymki młodych do Santiago de Compostela, przełożonej z zeszłego roku, który był Rokiem Świętym Compostelańskim. Z radością z serca błogosławię każdego z młodych ludzi, którzy wzięli w nim udział, a także błogosławię wszystkich, którzy pracowali przy organizacji i towarzyszeniu temu wydarzeniu. Niech wasze życie będzie zawsze pielgrzymką, pielgrzymką z Jezusem Chrystusem, pielgrzymką ku Bogu i ku braciom i siostrom, pielgrzymką w służbie i radości! - życzył.

- A teraz kieruję moje pozdrowienie do was wszystkich, Rzymian i pielgrzymów z różnych krajów, a zwłaszcza do wiernych z Malty. Pozdrawiam grupę z Crevalcore, młodych z diecezji Verona i tych z Oratorium „Don Bosco” w Tolmezzo - mówił.

- Życzę wszystkim dobrej niedzieli. Proszę nie zapominacie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do widzenia - zakończył.

st (KAI) / Watykan


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe