Amnesty International "przeprasza" za raport ws. Ukrainy

– Amnesty International bierze udział w rosyjskiej kampanii propagandowej i dezinformacyjnej – powiedział doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak w reakcji na opublikowany w czwartek raport, w którym organizacja zarzuca wojsku ukraińskiemu łamanie prawa konfliktów zbrojnych.
Amnesty International
Amnesty International "przeprasza" za raport ws. Ukrainy / Grafika własna / Tysol.pl

Siły ukraińskie narażają ludność cywilną na niebezpieczeństwo poprzez zakładanie baz i operowanie systemami uzbrojenia w zaludnionych obszarach mieszkalnych

- pisała Amnesty International

Publikacja spotkała się z wielkim oburzeniem. Brytyjski dziennik "The Times" określił organizację "propagandystami Putina".

Teraz Amnesty International "przeprasza" za niepokój i gniew, do jakich przyczyniło się opublikowanie raportu, jednocześnie potwierdzając swoje "ustalenia".

Amnesty International głęboko ubolewa nad rozpaczą i gniewem, jakie wywołał nasz komunikat prasowy na temat taktyki walki ukraińskiego wojska. Priorytetem Amnesty International w tym i w każdym konflikcie jest zapewnienie ochrony ludności cywilnej. To był nasz jedyny cel podczas publikacji najnowszego badania. Chociaż w pełni popieramy nasze ustalenia, żałujemy spowodowanego bólu

- czytamy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe