„Zaczyna dominować narracja Solidarnej Polski. Elastyczna strategia okazała się naiwnością”

Pomimo daleko idących ustępstw ze strony Mateusza Morawieckiego z wypowiedzi brukselskich notabli wynika, że Polska nie dostanie unijnych funduszy, które jej się z mocy unijnego prawa należą. Na taki rozwój sytuacji wskazywali wcześniej liczni publicyści.
Ursula von der Leyen „Zaczyna dominować narracja Solidarnej Polski. Elastyczna strategia okazała się naiwnością”
Ursula von der Leyen / Screen YT

– Jarosław Kaczyński zapowiada pewien rodzaj strategii, w której będziemy wykazywać się większą skutecznością, a mniejszą elastycznością. Był czas, w którym tę elastyczność, próbę wypełniania warunków KE traktowano jako coś, co będzie sprzyjało korzystnym rozwiązaniom dla Polski. Okazało się to naiwnością. Teraz mamy nową zapowiedź prezesa PiS.

(…)

Po słowach Jarosława Kaczyńskiego wydaje się, że zaczyna dominować ta narracja, którą do tej pory reprezentowała Solidarna Polska. Będzie próba podejmowania gry z KE na innych warunkach wbrew narzekaniu opozycji

– mówi w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” prof. Arkadiusz Jabłoński.

 

„Dobra wola KE”

Prof. Jabłoński zauważa, że „trudno liczyć na dobrą wolę KE i wydaje się, że słowa tych, którzy zauważali, że KE wykorzystuje różne narzędzia do walki z tym konkretnym rządem Zjednoczonej Prawicy, mają coraz więcej uzasadnienia”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe