Europoseł PiS: Trzeba zamrozić naszą składkę członkowską do UE

– Dosyć miękkiej gry. Powinniśmy zapowiedzieć zamrożenie naszej składki członkowskiej do Unii Europejskiej (6,5 mld euro rocznie) i powinniśmy korzystać niemal z każdej okazji, aby wetować – nawet jeśli są to sprawy zupełnie niezwiązane ze sprawami gospodarczymi – powiedział w Poranku „Siódma9” europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.
 Europoseł PiS: Trzeba zamrozić naszą składkę członkowską do UE
/ pxfuel.com

Europoseł PiS zapytany, czy spodziewa się, że pieniądze z KPO wpłyną do Polski, odpowiedział:

– Są trzy scenariusze co do Unii Europejskiej i jej stosunku do Polski. Pierwszy to plan minimum, czyli zamrozić pieniądze, ociągać ich wypłatę. Plan drugi – maksimum – nie dać pieniędzy w ogóle. Plan trzeci – chyba najbardziej prawdopodobny – dać część pieniędzy, ale sporej części nie dać.

Jakie kroki powinna podjąć Polska w stosunku do Unii Europejskiej?

– Dosyć miękkiej gry. Powinniśmy zapowiedzieć zamrożenie naszej składki członkowskiej do Unii Europejskiej (6,5 mld euro rocznie) i powinniśmy korzystać niemal z każdej okazji, aby wetować – nawet jeśli są to sprawy zupełnie niezwiązane ze sprawami gospodarczymi – powiedział Ryszard Czarnecki.

– Instrumentu weta w UE więcej razy od Polski użyły m.in. takie kraje jak Francja, Niemcy czy Belgia. One używają tego instrumentu po to, aby bronić własnych interesów. Skoro inne kraje to robią, to nie po to, aby robić exit z UE, ale aby walczyć o swoje interesy. My też bez wątpienia powinniśmy to robić – kontynuował Gość Poranka „Siódma9”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe