Nieoficjalnie: Kaczyński krytycznie o Morawieckim na nieformalnym spotkaniu?

Jarosław Kaczyński na nieoficjalnym spotkaniu z najważniejszymi politykami PiS miał dać do zrozumienia, że premier Mateusz Morawiecki mocno stracił w jego oczach – twierdzi w poniedziałek serwis Onet.
Jarosław Kaczyński / fot. Krzysztof Białoskórski / Kancelaria Sejmu Nieoficjalnie: Kaczyński krytycznie o Morawieckim na nieformalnym spotkaniu?
Jarosław Kaczyński / fot. Krzysztof Białoskórski / Kancelaria Sejmu

Według informacji przekazanych przez Onet spotkanie rozpoczęło się w piątek około godz. 17:00 na terenie Ministerstwa Obrony Narodowej przy ul. Klonowej w Warszawie. Zjawiło się na nim około 100 polityków PiS, takich jak m.in. była premier Beata Szydło, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, europoseł Joachim Brudziński czy minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Podkreślono, że w spotkaniu nie brał udziału szef rządu Mateusz Morawiecki. Jedynym związanym z „ekipą” premiera politykiem miał być Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.

Kaczyński krytycznie o Morawieckim

„Przebieg piątkowego spotkania, zdaniem naszych informatorów, był mocnym sygnałem, że premier wyraźnie stracił w oczach prezesa, a granie na niego i jego środowisko może nie być dobrym pomysłem” – twierdzi serwis i dodaje, że „politycy PiS «młodego pokolenia» z otoczenia Morawieckiego, którzy już próbują ustawiać się na listach wyborczych w 2023 r., mogą być w przyszłości «mocno rozczarowani»”.

Kaczyński miał także przyznać, że dochodzą do niego sygnały o uderzaniu przez szefa rządu w „starych” działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Miał także podkreślić, że zdaje sobie sprawę z błędów rządu – przede wszystkim ws. problemów z Krajowym Planem Odbudowy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe