Zbierają fundusze na Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny

Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Remontowa Shipbuilding SA kontynuuje zbiórkę funduszy na dokończenie budowy Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny w bazylice św. Brygidy w Gdańsku i prosi o wsparcie wszystkich, którym idea budowy ołtarza jest bliska.
 Zbierają fundusze na Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny
/ fot. arch.

Podczas XXX Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ ,,Solidarność” w Zakopanem Krzysztof Żmuda, przewodniczący KM NSZZ „Solidarność” Remontowa Shipbuilding SA, przedstawił sprawozdanie z realizacji zbiórki funduszy i dokonanych zakupów z przeznaczeniem na budowę Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny w bazylice św. Brygidy – Bastionie Solidarności w Gdańsku.

Budowa Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny, cytując słowa homilii z 16 grudnia 2017 r. w bazylice św. Brygidy w Gdańsku, to „nasze wotum wdzięczności Bogu, Za Jego obecność na drogach naszej historii. Za wiano polskich dziejów. Za dar Ojczyzny. Za ewangeliczny siew Kościoła, z którego wyrastało to, co wielkie i twórcze na polskiej drodze. Za pokolenia idące przez swój czas z Chrystusem i Jego Matką. Za tych, co bronili domowych progów i Bożych ołtarzy. Za ludzi wiernych, miłujących, co Polskę kochają, a nie złorzeczą. Wotum wdzięczności za dobro, które stało się tu, na Pomorzu Gdańskim, nad brzegiem Bałtyku”.

Jak informuje Krzysztof Żmuda, trwająca od ponad 5 lat akcja zbierania funduszy przyniosła bardzo wymierny efekt zarówno w ilości zebranych finansów, jak i materiałów, łącznie od 241 darczyńców do 17.05.2022 r. na wskazany rachunek bankowy wpłynęło 110 041,50 zł, z czego za sumę 107 621,55 zł zakupiono niezbędne materiały i wydrukowano 5,5 tys. sztuk albumików cegiełek w czterech językach.

„Na rachunku bankowym pozostało 2 419,95 zł, które przeznaczymy na dalsze niezbędne zakupy materiałów do budowy Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny w bazylice św. Brygidy w Gdańsku” – przekazuje przewodniczący Żmuda. Koszt planowanych zakupów i kolejny druk albumików cegiełek szacuje się na ok. 30 tys. zł.

Inicjatorzy budowy ołtarza upraszają wszystkich, którzy mają taką możliwość, o dalsze wpłaty i wsparcie budowy Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny. Zadeklarowaną kwotę – jako darowiznę na budowę Bursztynowego Ołtarza w bazylice św. Brygidy – można wpłacać na konto:

Region Gdański NSZZ „Solidarność” ul. Wały Piastowskie 24
80-855 Gdańsk – Bank Millennium O/Gdańsk Nr 34 1160 2202 0000 0000 6189 1527
z dopiskiem ,,Cegiełka na BURSZTYNOWY OŁTARZ”


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe