Bloomberg: „Wizyta Johnsona w Polsce odwołana, bo Morawiecki nie miał czasu”. Jest odpowiedź polskiego rządu

Polsko-brytyjskie konsultacje miały się odbyć 11 lipca, ale zostały odwołane na prośbę strony brytyjskiej po rezygnacji premiera Borisa Johnsona; konsultacje będą zorganizowane po uformowaniu się nowego brytyjskiego rządu – oświadczyło we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.
 Bloomberg: „Wizyta Johnsona w Polsce odwołana, bo Morawiecki nie miał czasu”. Jest odpowiedź polskiego rządu
/ Krystian Maj/ KPRM

Agencja Bloomberg - a za nią część polskich mediów - podała, że 8 sierpnia wizytę w Polsce miał złożyć ustępujący premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Jednak, jak podaje agencja, premier Mateusz Morawiecki nie miał czasu na spotkanie i wizyta Johnsona została odwołana.

Centrum Informacyjne Rządu odniosło się do tych informacja we wpisie na Twitterze. "WYJAŚNIENIE: Konsultacje PL-UK miały odbyć się 11 lipca w Warszawie. Na prośbę strony brytyjskiej, po decyzji premiera B. Johnsona o rezygnacji, zostały wówczas odwołane i będą zorganizowane po uformowaniu nowego gabinetu w Wielkiej Brytanii" - przekazało CIR.

7 lipca Boris Johnson zrezygnował z funkcji premiera Wielkiej Brytanii oraz lidera Partii Konserwatywnej, ale oświadczył, że pozostanie na obu tych stanowiskach do czasu wyłonienia jego następcy. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe