„Ukraińcy niczego się nie uczą”. Kadyrow pochwalił się rzekomym „sukcesem”

„Rezultaty są bardzo imponujące, biorąc pod uwagę, ile czasu i zasobów nacjonaliści mieli na przygotowanie się. Najwyraźniej ukraińskie wojska i banderowcy planowali długo trzymać obronę. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Oni niczego się nie uczą” – napisał na Telegramie przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow.
Ramzan Kadyrow  „Ukraińcy niczego się nie uczą”. Kadyrow pochwalił się rzekomym „sukcesem”
Ramzan Kadyrow / Screen z kanału YouTube / OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich

Kadyrow ogłosił, że oddziały specjalne „Achmat” wraz z milicją ludową ŁRL zajęły fabrykę KNAUF, która położona jest w obwodzie donieckim.

Przywódca Czeczenii nie krył radości w związku z tym faktem.

„Specjalna wojenna operacja wyzwolenia Donbasu przebiega normalnie. Mała cisza w przestrzeni informacyjnej nie oznacza, że nasi siedzą bezczynnie. Dzięki siłom wojskowym w mieście Sołedar pod kontrolę zostało wzięte terytorium fabryki KNAUF. Nasi bojownicy dzięki spokojnej walce posuwają się na okupowane terytoria, zmuszając przeciwnika do opuszczenia umocnionych pozycji” – relacjonował Kadyrow.

Kadyrow o Ukraińcach: Niczego się nie uczą

W ocenie przywódcy Czeczenii „wyzwolenie Donieckiej Republiki Ludowej” nie będzie tak bardzo czasochłonne. Zapewnił, że nikomu nie uda się stanąć na drodze „wyzwoleńczej armii”.

„Rezultaty są bardzo imponujące, biorąc pod uwagę, ile czasu i zasobów nacjonaliści mieli na przygotowanie się. Najwyraźniej ukraińskie wojska i banderowcy planowali długo trzymać obronę. W rzeczywistości, jak się okazało, jest zupełnie odwrotnie. Oni niczego się nie uczą” – chwalił się Kadyrow. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe