Obrączki ślubne złote – jaka próba złota będzie najlepsza? Odpowiadamy

Według wielu złoto to jedyny słuszny wybór, jeśli chodzi o biżuterię ślubną. Zakup złotych obrączek może okazać się jednak problematyczny. W końcu wspomniany kruszec występuje w kilku barwach i próbach. Jak zatem wybrać ten najlepszy rodzaj złota? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie bywa trudne, jednak zapoznanie się z kilkoma wskazówkami ułatwi to zadanie.
 Obrączki ślubne złote – jaka próba złota będzie najlepsza? Odpowiadamy
/ grafika: materiał partnera

Czym jest próba złota i którą najlepiej wybrać?

Zanim zabierzemy się za zakup złotych obrączek ślubnych, najpierw powinniśmy zapoznać się z pojęciem próby. Wspomniany kruszec jest niezwykle plastycznym materiałem, dlatego w jubilerstwie występuje on jedynie w stopach metali. Próba złota jest ściśle powiązana z tym faktem, ponieważ określa ona zawartość czystego kruszcu w całości wyrobu. Jedną z najpopularniejszych jest 750. W ten sposób oznacza się biżuterię, w której skład wchodzi aż 75% czystego złota. Analogicznie, próba 585 zawiera 58,8% szlachetnego pierwiastka, a 375 zaledwie 37,5%. Warto pamiętać, iż większa zawartość złota wpływa na mniejszą wytrzymałość biżuterii. Miękki kruszec sprawia, że wyrób jest podatny na zarysowania oraz inne tego typu uszkodzenia. Z drugiej zaś strony, takie ozdoby są niezwykle szlachetne. Osoby, którym zależy na imponującej odporności, powinny zdecydować się na złoto próby 375, z kolei miłośnikom luksusu polecamy klasę 750. Dla tych, którzy nie chcą rezygnować z żadnej z wymienionych cech, najlepszym rozwiązaniem będzie próba 585. Łączy ona w sobie świetną trwałość i doskonały wygląd.

Popularne modele złotych obrączek

Tradycyjne złote obrączki ślubne to modele, które wciąż cieszą się dużą popularnością. Charakteryzują je prostota i minimalizm. Zazwyczaj posiadają szlif półokrągły bądź płaski. Nie sposób zaprzeczyć, iż jedyną odpowiednią barwą dla tego typu obrączek będzie klasyczna żółć. Będą idealnie prezentowały się zarówno na damskiej, jak i męskiej dłoni. Ich ponadczasowa elegancja doskonale uzupełni wasze stylizacje oraz doda wam czarującego blasku. Propozycją dla zwolenników nowoczesności są srebrno złote obrączki ślubne. Łączenie kruszców o różnych barwach jest niezwykle modne w ostatnim czasie, zatem decydując się na tego typu modele, możecie być pewni, że wpiszecie się w obowiązujące trendy. Będąc przy hitach, warto wspomnieć także o złotych obrączkach ślubnych z kamieniami szlachetnymi. Cyrkonie, diamenty, a nawet szafiry w symbolach miłości to widok, który nikogo już nie zaskakuje. Szczególnie piękne połączenia znajdziecie np. w ofercie jubilera internetowego SAVICKI.

 

Obrączki ślubne złote

Od czego zależy cena złotych obrączek?

Przygotowanie ślubu i wesela pochłania nie tylko masę czasu, ale także pieniędzy. Aby na waszej drodze nie pojawiła się żadna nieprzyjemna niespodzianka związana z brakiem budżetu, warto rozplanować sobie koszta z odpowiednim wyprzedzeniem. Szczególnie ważne jest odłożenie odpowiedniej sumy na symbole miłości. Musicie zatem wiedzieć kosztują obrączki ze złota. Wartość biżuterii zmieni się oczywiście w zależności od próby kruszcu. Im wyższa klasa, tym wyższa cena. Czynnikiem decydującym będą także zdobienia. Złote obrączki pozbawione dodatkowego upiększenia to koszt z przedziału 800 - 1500 zł. Pojawienie się kamieni szlachetnych, na przykład diamentu sprawia, że biżuteria stanie się droższa. Za komplet modeli ze skromnych rozmiarów brylantem będziemy musieli zapłacić około 2000 zł. Łączenie kruszców również wymaga większego budżetu, ponieważ taka propozycja to koszt rzędu nawet 3000 zł. Na cenę obrączek wpływa także jakość użytych materiałów oraz renoma wybranego jubilera.

 

Artykuł Sponsorowany


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe