„Piękne i niewinne dziecko. To bardzo boli…” Żona Zełenskiego rozpłakała się na wizji

„Nie potrafię nawet w pełni opisać swoich uczuć. To był dla mnie ciężki cios” – powiedziała Ołena Zełenska, ze łzami w oczach wspominając 4-letnią Lizę, która zginęła w lipcu podczas rosyjskiego ataku na Winnicę.
Olena Zełenska „Piękne i niewinne dziecko. To bardzo boli…” Żona Zełenskiego rozpłakała się na wizji
Olena Zełenska / Flickr.com/Public domain

Ołena Zełenska znała małą Lizę, która brała udział w kręceniu świątecznego filmu. Wyznała, że dziecko to było wyjątkowo pogodne.

– Nie potrafię nawet w pełni opisać swoich uczuć. To był dla mnie ciężki cios. Wstrzymuję się emocjonalnie nawet teraz. Ponieważ nawet teraz, kiedy o niej mówię, mam łzy w oczach. Piękne i niewinne dziecko. To bardzo boli – powiedziała Ołena Zełenska.

Tragiczny w skutkach atak na Winnicę

14 lipca Rosjanie wystrzelili rakiety w kierunku centrum Winnicy. Trafiły one w budynek z pomieszczeniami biurowymi, a na miejscu wybuchł pożar, który błyskawicznie rozprzestrzenił się na parking. W rezultacie uszkodzeniu uległo ponad 50 budynków i ponad 40 samochodów.

Zginęły również 24 osoby, w tym trójka dzieci.

Jedną z ofiar była 4-letnia Liza z zespołem Downa. Irina Dmitrieva, jej matka, która straciła nogę, trafiła do szpitala.

Ta tragiczna historia poruszyła odbiorców na całym świecie. Media obiegły nagrania, na których widać uroczą 4-latkę. Jej mama publikowała bowiem wiele filmików ze swoją córką.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe