Elon Musk sprzedał akcje Tesli warte blisko 7 mld dol. Szykuje się na kłopoty z Twitterem

Najbogatszy człowiek świata zakończył stopniową sprzedaż akcji należącej do niego spółki Tesla. Zabezpieczył tym samym blisko 7 miliardów dolarów, które mogą okazać się niezbędne w związku z przejęciem Twittera.
Elon Musk / Flickr/Steve Jurvetson/CC BY 2.0 Elon Musk sprzedał akcje Tesli warte blisko 7 mld dol. Szykuje się na kłopoty z Twitterem
Elon Musk / Flickr/Steve Jurvetson/CC BY 2.0

Musk sprzedał między 5 a 9 sierpnia prawie 8 milionów akcji Tesli za blisko 7 miliardów dolarów. Główny akcjonariusz Tesli sprzedał akcje spółki za przeszło 8,5 miliarda dolarów także w kwietniu.

Najbogatszy człowiek świata nie krył się z tym, aby podać szczegóły transakcji. Jak podkreślił, miał na celu zabezpieczenie gotówki na ewentualną, ale „mało prawdopodobną decyzję, gdy będzie zmuszony do zakupu Twittera, a niektóre fundusze inwestycyjne nie będą chciały wziąć udziału w transakcji”. „To ważne, aby uniknąć awaryjnej sprzedaży akcji Tesli” – zaznaczył.

Branżowe portale zwracają jednak uwagę na fakt, że Elon Musk już po kwietniowej sprzedaży pakietu wartego przeszło 8,5 miliarda dolarów oświadczył, że nie będzie robił tego ponownie. W odpowiedzi na jeden z tweetów Musk przyznał jednak, że jeśli okaże się, że środki ze sprzedaży udziałów Tesli nie będą potrzebne do zakupu Twittera, to ma zamiar ponownie zainwestować w Teslę.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe