Rozegrano wielki finał 26 Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej

Osiem najlepszych par żeńskich i osiem najlepszych par męskich 6 i 7 sierpnia 2022 r. na stadionie sportowym „Kuźniczki” w Kędzierzynie – Koźlu wzięło udział w wielkim finale 26 Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. Nagrodę NSZZ „Solidarność” za grę Fair Play i osobowość turnieju otrzymała zawodniczka z Kędzierzyna - Koźla Iwona Winkiewicz. Nagrodę wręczył zastępca przewodniczącej Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Dariusz Brzęczek, który kibicował zawodniczkom przez cały turniej.
 Rozegrano wielki finał 26 Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej
/ fot. NSZZ "S" Region Śląsk Opolski

W sobotę faworytki z Wrocławia Paulina Sobolewska i Joanna Rejno nie obroniły tytułu mistrzyń z roku ubiegłego, ulegając w finale parze też z Wrocławia Agnieszce Sitko i Natalii Semeniaka. Trzecie miejsce zdobyła następna para z Wrocławia Aleksandra Sztobryn i Beata Szulgowska pokonując w małym finale parę Iwona Winkiewicz z Kędzierzyna – Koźla i Martynę Bednarz z Opola. Oprócz nagród zespołowych wręczono nagrody indywidualne.

Za udział we wszystkich sześciu turniejach eliminacyjnych nagrody otrzymała para z Opola Julia Warwas i Kristina Krok.

Natomiast Wiceprezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej Jan Baniak wręczył nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju finałowego – MVP - Natalii Semeniaka z Wrocławia.

W niedzielę w finale Panów obyło się bez niespodzianek. Faworyci z Kędzierzyna – Koźla i ubiegłoroczni mistrzowie Mikołaj Sarnecki i Szymon Bąk z Kędzierzyna – Koźla pokonali w finale parę z Opola - Wiktor Bieniasiewicz i Błażej Gwóźdź. Trzecie miejsce zajęła para z Kędzierzyna - Koźla Maciej Matyjasek i Dawid Czapla pokonując w małym finale parę z Małopolski Jakuba Korczyka i Wojciecha Stacha z Andrychowa. Za udział we wszystkich sześciu turniejach eliminacyjnych nagrodę otrzymał Wiktor Bieniasiewicz.

Nagrodę NSZZ „Solidarność” za grę Fair Play i osobowość turnieju otrzymał zawodnik z Andrychowa Jakub Korczyk. Nagrodę zawodnikowi wręczył Przewodniczący Oddziału NSZZ „Solidarność” Regionu Śląska Opolskiego w Kędzierzynie – Koźlu Mariusz Pilichowski.

Wiceprezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej Jan Baniak wręczył nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju finałowego – MVP – Mikołajowi Sarneckiemu z Kędzierzyna – Koźla.

Zawodnicy z województw: Opolskiego, Śląskiego, Dolnośląskiego i Małopolskiego rozegrali w siedem weekendów czternaście turniejów. Nie byłoby tych zawodów, gdyby nie wsparcie sponsorów, organizacji samorządowych i stowarzyszeń. Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji zawodów.

Organizatorzy kierują gorące podziękowania do NSZZ „Solidarność”, a w szczególności do Regionów Śląsk Opolski i Małopolski, Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej PKP PLK SA w Warszawie i wszystkich organizacji związkowych z całej Polski, które swoim wsparciem finansowym znacząco przyczyniły się do organizacji 26 Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe