„Roześmiana i z lampką szampana”. W Berlinie zawrzało. Chodzi o zdjęcie szefowej niemieckiego MSW z Kijowa

Duże oburzenie wywołało zdjęcie minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) z jej wizyty w Kijowie. Roześmiana Faeser, z lampką szampana w dłoni, stoi w towarzystwie ambasadora Niemiec w Kijowie i burmistrza Kijowa Witalija Kliczki. – To było nieodpowiednie – przyznała Faeser we wtorek wieczorem w programie RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).
 „Roześmiana i z lampką szampana”. W Berlinie zawrzało. Chodzi o zdjęcie szefowej niemieckiego MSW z Kijowa
/ Brama Brandenburska / Wikipedia CC BY-SA 3,0 Cezary P

W rozmowie z dziennikarzami RND w Poczdamie Faeser potwierdziła, że żałuje zdjęcia zrobionego podczas wizyty w Kijowie z kieliszkiem szampana.

„Przykro mi z powodu tego zdjęcia, to było niestosowne”

– tłumaczyła, dodając, że „zapanował zrelaksowany nastrój, ponieważ codzienne życie na ulicy, w Kijowie, obecnie powróciło do normy”.

„Trudno to zrozumieć, gdy w tym samym kraju jest wiele zniszczeń, popełniono straszne zbrodnie wojenne, a na wschodzie kraju wciąż toczą się walki”

– dodała Faeser. Jednak, jak wyjaśniała, w stolicy Ukrainy „widywała ludzi znowu robiących zakupy, siedzących w barach i kawiarniach, wykonujących swoją pracę”.

„Nie zrobiłbym tego ponownie, ponieważ jest to coś niewłaściwego, jeśli przybywasz z innego kraju”

– podkreśliła minister.

Na zdjęciu widać Faeser, znajdującą się w towarzystwie niemieckiego ministra pracy Hubertusa Heila (SPD), burmistrza Kijowa Witalija Kliczki i ambasador Niemiec w Kijowie – Anki Feldhusen.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe