Zabójstwo księdza w Demokratycznej Republice Konga

W nocy z soboty na niedzielę grupa przestępcza zaatakowała parafię w Demokratycznej Republice Konga. Przebywający na terenie parafii ksiądz został ciężko raniony i efekcie odniesionych ran zmarł tej samej doby.
 Zabójstwo księdza w Demokratycznej Republice Konga
/ pixabay.com/PublicDomainPictures

W nocy z 6 na 7 sierpnia grupa uzbrojonych bandytów napadła na parafię św. Józefa Mukasy w mieście Kikwit w południowo-zachodniej części Demokratycznej Republiki Konga, ciężko raniąc miejscowego kapłana ks. Godefroida Pembele Mandona. Zmarł on w niedzielę 7 bm. w szpitalu Olive Lembe Kabila w Kinszasie, dokąd go przewieziono wkrótce po ataku.

Tej samej nocy doszło też do napaści na inną parafii w tymże mieście – Saint Murumba. Napastnicy “okradli kobiety, które przygotowywały pierwszą Mszę św. nowego księdza oraz wywieźli wiele cennych rzeczy jednego z katechistów” – podała watykańska agencja misyjna Fides, powołując się na miejscowe źródła.

Biskup Kikwitu Timothée Bodika Mansiyai “z głębokim smutkiem" ogłosił wiernym swojej diecezji oraz "osobom dobrej woli” wiadomość o zamordowaniu kapłana, polecając jego duszę “gorącym modlitwom”. Z kolei w przesłaniu kondolencyjnym przedstawiciel miejscowych władz Thesky Mayoko zapewnił, że “dzieli ból całej chrześcijańskiej wspólnoty katolickiej miasta Kikwitu”. Dodał, że potępia “z cała mocą to barbarzyństwo, które panuje obecnie w tym mieście i wezwał władze polityczno-administracyjne Kikwitu do “przeprowadzenia śledztwa sądowego w celu ustalenia wszystkich sprawców tej zbrodni”, aby odpowiedzieli za swe wszystkie czyny przed sądami.

kg (KAI/Fides) / Kikwit


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe