Izabela Leszczyna: „Pieniądze z KPO pojawią się po zmianie władzy”

„Pieniądze z KPO pojawią się po zmianie władzy, bo PO zapewni niezależność sądom” – napisała na Twitterze poseł PO Izabela Leszczyna.
 Izabela Leszczyna: „Pieniądze z KPO pojawią się po zmianie władzy”
/ / screen video TVN24

„Pieniądze z KPO pojawią się po zmianie władzy, bo PO zapewni niezależność sądom. Nie potrzebujemy partyjnych sądów, bo nie chcemy bezkarności dla polityków!” – napisała na Twitterze Leszczyna. 

Portal tvp.info przypomina, jak w 2018 roku strategię Komisji Europejskiej zdradził Rafał Trzaskowski z PO. Jak mówił, unijne środki dla Polski będą mrożone, a gdy Platforma Obywatelska wygra wybory, „pieniądze zostaną odmrożone”.

W końcu lipca szefowa KE Ursula von der Leyen powiedziała „DGP”, że aby otrzymać środki z Funduszu Odbudowy, które mają być rozdysponowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy, Polska musi wywiązać się z zobowiązań podjętych w celu zreformowania systemu środków dyscyplinarnych sędziów. Przyznała, że nowe prawo – nowelizacja ustawy o SN, która zlikwidowała Izbę Dyscyplinarną i powołała Izbę Odpowiedzialności Zawodowej – jest ważnym krokiem, jednak „nowa ustawa nie gwarantuje sędziom możliwości kwestionowania statusu innego sędziego bez ryzyka, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności dyscyplinarnej”.

Von der Leyen podkreśliła, że Polska musi również w pełni zastosować się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe