1000 rodzin dołączy do pozwu przeciwko klinice transującej dzieci

Jak podaje „Daily Mail”, tysiąc rodzin dołączy się do pozwu przeciwko brytyjskiej klinice Tavistock, która miała „zmuszać dzieci do przyjmowania blokerów dojrzewania”.
 1000 rodzin dołączy do pozwu przeciwko klinice transującej dzieci
/ pixabay.com

Jak informują zagraniczne media, brytyjska kancelaria prawna złożyła pozew grupowy przeciwko klinice w związku z zarzutami, że ośrodek „źle zdiagnozował” niektórych młodych pacjentów, którzy zmagali się ze swoją tożsamością płciową. Prawnicy twierdzą, że co najmniej 1000 pacjentów dołączy do pozwu.

Dzieci i młodzi nastolatkowie mieli być pospiesznie wprowadzani do leczenia bez odpowiedniej terapii i zaangażowania właściwych specjalistów. „Tysiące młodych ludzi było leczonych w ośrodku Tavistock w północnym Londynie – w wielu przypadkach przepisywano im silne leki, aby opóźnić początek dojrzewania” – informuje „Daily Mail”. Jak podano, NHS (National Health Service) nakazał już zakończyć działalność kliniki Tavistock.

Sky News przypomina, że głośna sprawa sądowa została wcześniej wniesiona przeciwko Tavistock przez Keirę Bell, która przeszła transformację po przepisaniu jej środków, ale później tego żałowała.

„Tysiąc rodzin dołączy się do pozwu przeciwko Tavistock – klinice z UK, gdzie masowo transowano dzieci i młodzież. Nasi polscy transaktywiści kłamią co do powodów zamknięcia tej kliniki, decyzja o zamknięciu zapadła m.in. z powodu kontrowersji i zarzutów” – napisała na Twitterze Kaya Szulczewska, była feministka.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe