Verhofstadt wściekły na Morawieckiego. "PiS nie może tego cofnąć"

Guy Verhofstadt nie krył swojego oburzenia z powodu artykułu Mateusza Morawieckiego, który ukazał się na łamach niemieckiego "Die Welt". Zdaniem Verhofstadt – Prawo i Sprawiedliwość może doprowadzić do zniszczenia "fundamentów Unii Europejskiej".
 Verhofstadt wściekły na Morawieckiego.
/ YouTube/Zrzut ekranu/ Guy Verhofstadt

Guy Verhofstadt o artykule Morawieckiego

Mateusz Morawiecki w niemieckim dzienniku "Die Welt" opublikował artykuł, w którym skrytykował Unię Europejską za jej dążenia, które zdaniem szefa polskiego rządu mają charakter imperialistyczny. W dodatku premier rządu Zjednoczonej Prawicy krytycznie odniósł się do Francji i Niemiec, których głos w Unii ma mieć nadrzędną wartość nad głosami pozostałych krajów członkowskich.

Artykuł Morawieckiego nie przeszedł bez reakcji ze strony Guya Verhofstadta, który skomentował go w następujący sposób za pośrednictwem swojego konta na Twitterze:

– Polska przystępując do UE podpisała się pod rządami prawa, a Polacy masowo ją poparli. Polityka partyjna PiS nie może tego cofnąć i zniszczyć fundamentów naszej Unii! – napisał polityk, który niejednokrotnie zasłynął ze swoich negatywnych komentarzy na temat polskich władz.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe