Tak Dolny Śląsk uczci 42. rocznicę powstania Solidarności

Koncerty "wROCK for Freedom" na terenie Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, pielgrzymka do Sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej i otwarcie wystawy „Patron Solidarności – bł. ks. Jerzy Popiełuszko” to tylko niektóre wydarzenia, które towarzyszyć będą głównym obchodom 42. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" na Dolnym Śląsku.
 Tak Dolny Śląsk uczci 42. rocznicę powstania Solidarności
/ for. NSZZ "S" Region Dolny Śląsk

Tradycyjny już festiwal wROCK for Freedom 2022 odbywać się będzie w tym roku w rytmie punk rocka oraz przebojów znanych już kilku pokoleniom publiczności.

26 i 27 sierpnia w Centrum Historii Zajezdnia, na terenie byłej zajezdni autobusowej, w miejscu gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się wrocławska “Solidarność”, bawić się będziemy wspólnie z legendami polskiego rocka lat 80′ oraz legendami punk rocka.

Przed wrocławską publicznością wystąpią 26 sierpnia THE EXPLOITED, DEZERTER, KSU i LENIWIEC a 27 sierpnia KRZYSZTOF CUGOWSKI z Zespołem Mistrzów, URSZULA oraz KOBRANOCKA.

W ramach akcji Solidarność z Ukrainą, w czasie koncertów, prowadzona będzie zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na pomoc walczącej Ukrainie.

Bilety NA OBA KONCERTY do nabycia w Sekretariacie Regionu Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność” w terminie od 4 sierpnia do 25 sierpnia 2022 r. pok. 124 u kol. Karoliny Tomczak po wcześniejszym kontakcie e-mail: administracja@solidarnosc.wroc.pl bądź telefonicznym pod nr 605 067 077.

Koncerty to jednak tylko jedna z wielu atrakcji, które będą towarzyszyć tegorocznym obchodom Porozumień Sierpniowych. Poniżej prezentujemy pełny program uroczystości i imprez:

20 sierpnia 2022 r. – pielgrzymka do Sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej;

26 i 27 sierpnia 2022 – koncerty wROCK for Freedom na terenie Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu;

28 sierpnia 2022 – godz. 12.00 msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia przy A. Pracy w rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” oraz o godz. 13.30 złożenie kwiatów pod tablicą Solidarności przy ul. Grabiszyńskiej 184 przy Centrum Historii Zajezdnia;

31 sierpnia 2022 – otwarcie wystawy „Patron Solidarności – bł. ks. Jerzy Popiełuszko” w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu, pl. Kościuszki 10;

10 września 2022 – 30. Bieg Solidarności – Hotel Wodnik we Wrocławiu, ul. Na Grobli 28.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe