Niemiecka firma dalej działa w Rosji. "Tutaj chodzi o budowanie mostów, a nie palenie ich"

Nie każda firma mimo sankcji nałożonych na Rosję postanowiła opuścić ten kraj. Mowa tu o między innymi niemieckiej firmie Wintershall Dea, której przedmiotem działalności jest produkcja ropy naftowej oraz gazu.
 Niemiecka firma dalej działa w Rosji.
/ Screen/Wideo DW/ Gazprom

Niemiecka firma wciąż działa na terytorium Rosji

Wojna na Ukrainie trwa już prawie od pół roku. Działania wojenne na terytorium wschodniego sąsiada Polski rozpoczęły się od ataku wojsk Federacji Rosyjskiej. Od 24 lutego Ukraińcy stawiają bardzo silny opór względem atakujących sił wroga. W tej sytuacji zachód postanowił nałożyć na Kreml liczne sankcje gospodarcze. W dodatku wiele światowych firm zdecydowało o opuszczeniu Rosji.

W tym aspekcie można przytoczyć choćby przykłady takich marek jak Tesla czy Apple. Są także firmy, które postanowiły wstrzymać swoją działalność, jak np. Volkswagen. Jednak w dalszym ciągu na terytorium Federacji Rosyjskiej działają podmioty, które nie mają zamiaru kończyć swojej działalności. Do tego grona zalicza się Wintershall Dea - firma z Niemiec, która działa w sektorze produkcji ropy oraz gazu i w zakresie swojej działalności jest największa w Niemczech.

– Tutaj chodzi o budowanie mostów, a nie palenie ich – twierdzi Rainer Seele, były prezes Wintershall.

Wintershall Dea realizuje wraz z Rosją i rosyjskim Gazpromem wiele przedsięwzięć, jak choćby wspólna eksploracja pola gazowego w syberyjskim Nowym Urengoju.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe