Gerhard Schröder pozwał Bundestag

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder pozwał Bundestag o przywrócenie mu specjalnych praw, których został pozbawiony w maju br. 78-letni Schroeder domaga się, by ponownie udostępniono mu biuro z personelem – poinformował jego prawnik Michael Nagel.
 Gerhard Schröder pozwał Bundestag
/ Gerhard Schroeder / fot. Wikipedia CC BY-SA 3.0 / de Olaf Kosinsky

Jak podaje portal dw.com pozew wpłynął do berlińskiego sądu administracyjnego.

"Decyzja komisji budżetowej Bundestagu o pozbawieniu Schroedera środków na wyposażenie jego biura w Bundestagu i wstrzymaniu pracy biura jest niezgodna z prawem" – wynika z oświadczenia kancelarii prawnej.

„Stwierdza się, że były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder nie wykonuje już swoich tzw. długofalowych obowiązków służbowych, nie sprecyzowano jednak, czym w istocie są takie obowiązki, w jaki sposób ma być ustalane ich wypełnianie lub niewypełnianie i jaka procedura ma być w tym zakresie zastosowana” – można przeczytać w oświadczeniu, które cytuje dw.com. 

Temu całemu postępowaniu jest „wypisane na czole, że o decyzji komisji budżetowej zadecydowały inne powody niż te podane na podstawie „nowych zasad'” – tłumaczy prawnik Schroedera, który - jak wskazuje dw.com - uchodzi za jednego z najbardziej renomowanych w Niemczech.

Dodaje, że takie decyzje „przypominają pod względem sposobu ich podejmowania raczej absolutystyczne państwo książęce” i nie powinny mieć miejsca w demokratycznym państwie konstytucyjnym.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe