Rtęć w Odrze? „Ludzie są poparzeni. Wędkarze mają rany na rękach, rękawice były przeżarte”

– Mamy wyniki. Chodzi o pierwsze próbki badań wody w Odrze. Nie stwierdzono w niej obecności rtęci – powiedział w Rozmowie w południe w RMF FM Maciej Karczyński, rzecznik Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Również wojewoda lubuski Władysław Dajczak podczas briefingu prasowego zapewniał, że „nie ma podwyższonego poziomu rtęci”. Z kolei Beata Olejarz, prezes Polskiego Związku Wędkarstwa, podkreśla, że marszałek woj. lubuskiego dostała wyniki badań wody w Odrze, które pokazują, że jest w niej rtęć.
 Rtęć w Odrze? „Ludzie są poparzeni. Wędkarze mają rany na rękach, rękawice były przeżarte”
/ PAP/Lech Muszyński

– W wodach rzeki Odry na terenie woj. lubuskiego nie ma podwyższonego poziomu rtęci – powiedział na piątkowym briefingu prasowym w Gorzowie Wlkp. wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Informacje o znacząco przekroczonym poziomie tego płynnego i niebezpiecznego dla zdrowia metalu w Odrze podały niedawno niemieckie media, a za nimi polskie.

O sprawę w Rozmowie w południe w RMF FM rzecznika GIOŚ pytał dziennikarz Paweł Balinowski. Maciej Karczyński zapewniał, że w próbkach badań wody w Odrze nie stwierdzono obecności rtęci. 

„Ludzie są poparzeni”

Z kolei Beata Olejarz, prezes Polskiego Związku Wędkarstwa, podkreśla: marszałek woj. lubuskiego dostała wyniki badań wody w Odrze. Pokazują, że jest w niej rtęć. 

Jak zaznacza, nie ma nad Odrą tablic o zakazie kąpieli. Twierdzi, że dopiero burmistrz Krosna Odrzańskiego wystawił takie tablice.

– Ludzie są poparzeni. Jestem przerażona 

– mówiła Olejarz.

– Wędkarze mają rany na rękach, rękawice były przeżarte 

– dodała.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Wiadomości
Konrad Wernicki w Radiu Gdańsk o zatrzymaniu cen energii: Solidarność ma swoich ekspertów, którzy mogą pomóc

- Solidarność ma takie zdanie, że już nie warto dorzucać pieniędzy do rynku w formie dopłat, bo to podbija inflację, Solidarność jest tego świadoma. Wczoraj odbyło się ważne spotkanie robocze pomiędzy premierem Morawieckim a Piotrem Dudą i resztą liderów Solidarności, na którym Solidarność zaproponowała powołanie zespołu rząd-Solidarność, złożonego z ekspertów. Jako największy związek zawodowy w Polsce Solidarność ma swoich ekspertów ds. prawnych, ds. energetyki, którzy mogą pomóc - mówił w audycji "Ludzie i Pieniądze" na antenie Radia Gdańsk Konrad Wernicki, której głównym tematem była walka z rosnącymi cenami energii.

To on zastąpi Michała Dworczyka? Wiadomości
To on zastąpi Michała Dworczyka?

Wszystko wskazuje na to, że stanowisko szefa KPRM obejmie b. marszałek Sejmu Marek Kuchciński - powiedział w czwartek na antenie Polsat News szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jak dodał, powołanie Kuchcińskiego może nastąpić w najbliższych dniach.

Rosyjscy żołnierze śpiewają la la la. Jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR [WIDEO] Wiadomości
Rosyjscy żołnierze śpiewają "la la la". "Jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR" [WIDEO]

Rosjanie w Jekaterynburgu przed wyjazdem na front mieli okazję posłuchać muzyki na żywo. Wokalistka ubrana w biały strój przypominający mundur śpiewała w obozie wojskowym nr 32 w w tym mieście. "Czasami oglądając nagrania z Rosji, czuję się, jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR" - napisał na Twitterze korespondent Polsat News na Ukrainie Mateusz Lachowski.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe