Nowa inicjatywa papieska. Franciszek posyła „misjonarzy cyfrowych”

W związku z trwającym w Kościele katolickim synodem, papież Franciszek wyszedł z nową inicjatywą, która niebawem wejdzie w życie. W sieci rozpoczynają działalność "cyfrowi misjonarze".
Papież Franciszek Nowa inicjatywa papieska. Franciszek posyła „misjonarzy cyfrowych”
Papież Franciszek / EPA/Giuseppe Lami Dostawca: PAP/EPA

 

- Papież Franciszek chce usłyszeć także «szósty kontynent», cyfrowy, na najbliższym zgromadzeniu Synodu Biskupów – poinformowała s. Naike Monique Borgo, jedna z „cyfrowych misjonarek”, których zadaniem będzie docieranie w sieci internetowej do osób, z którymi w inny sposób Kościół nie może wejść w kontakt.

- W sieciach społecznościowych zawsze mamy wiele do powiedzenia i to jest prawdziwa okazja, aby to zrobić. Nie ma znaczenia, czy jesteś wierzący; nie ma znaczenia, czy jesteś katolikiem – zachęca zakonnica. Zaprasza do wypełnienia synodalnego kwestionariusza, z którego wyniknie, jaka jest relacja ludzi do Kościoła ze wszystkimi jej punktami krytycznymi.

„Misjonarze cyfrowi” będą aktywni w sieci z informacjami w różnych językach, m.in. włoskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim, filipińskim, hindi.

Projekt jest w fazie rozwoju. Koordynuje go prał. Lucio Adriàn Ruiz, sekretarz Dykasterii ds. Komunikacji.

pb (KAI/tg24.sky.it) / Watykan


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe